“Le Festival Radio France Occitanie Montpellier” ietvaros Latvijai tiks uzdāvināts vēsturisks dokuments

23.07.2019. 10:53

Rīt, 24. jūlijā, Latvijas Republikas pilnvarotais un ārkārtējais vēstnieks Francijas Republikā Imants Lieģis dosies darba vizītē uz Francijas pilsētu Monpeljē, lai pēc festivāla rīkotāju uzaicinājuma piedalītos festivālā “Le Festival Radio France Occitanie Montpellier”.

Plkst. 18.30, pārstāvot Latvijas Republikas kultūras ministru, vēstnieks Imants Lieģis piedalīsies svinīgā pieņemšanā Monpeljē Starptautisko attiecību mājā, lai saņemtu vēsturisku dokumentu. Šis dokuments ir 1923. gadā Latvijas Nacionālās operas vadības un mūziķu  parakstīta vēstule, kuru franču komponistam Vensānam d’Endī (Vincent d’Indy)  tolaik pasniedza pateicībā par veiksmīgo diriģēšanu vairākos koncertos operā, Rīgā. Vēstuli, kas uzrakstīta jūgendstila rokrakstā ar iestrādātu dzintaru, komponista ģimene atradusi savā privātajā arhīvā un tagad vēlas to uzdāvināt Latvijai. Vēsturiskā dokumenta pasniegšanās piedalīsies arī festivāla direktors Žans Pjērs Russo, komponista ģimenes locekļi, Latvijas Institūta direktore Vita Timermane-Moora, kā arī Latvijas Radio kora dalībnieki.

Pēc pieņemšanas, plkst. 20.00, Monpeljē Berlioza operā notiks komponista Vensāna d’Endī operas “Fervāls” uzvedums, kurā piedalīsies arī Latvijas Radio koris.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10 
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.