29.novembrī tiks pasniegtas trīs Baltijas jūras cilvēku tirdzniecības apkarošanas balvas; laureātu vidū arī pārstāvis no Latvijas

28.11.2017. 15:49

22.11.2017., Stokholmā. Šā gada 29. novembrī, Stokholmā, Fotografiska muzejā, Baltijas jūras valstu padome (BJVP) sadarbībā ar Zviedrijas valdību, pirmo reizi Baltijas jūras valstu reģionā pasniegs balvas par cīņu pret mūsdienu verdzību - cilvēku tirdzniecību. Viens no trijiem balvu saņēmējiem ir pārstāvis no Latvijas.

Balvas mērķis ir godināt cilvēku apņemšanos, centienus, radošumu un līderību cīņā pret cilvēku tirdzniecību. Kopumā balvai tika nominēti 15 pretendenti no Baltijas juras reģiona valstīm, no kuriem BJVP darba grupas cīņai pret cilvēku tirdzniecību pārstāvji, izvērtējot katra kandidāta ieguldījumu cilvēktirdzniecības apkarošanā, izvēlējās trīs cilvēku tirdzniecības apkarošanas balvu laureātus.

Balvas pasniegšanas ceremoniju atklās Zviedrijas bērnu, veco ļaužu un dzimumu līdztiesības ministre  Osa Regnere (Åsa Regnér ) un BJVP ģenerāldirektore Maira Mora.  

Vairāk informācijas par Baltijas jūras cilvēku tirdzniecības apkarošanas balvu un nominantiem: www.cbss.org/safe-secure-region/tfthb/.

Cilvēku tirdzniecība ir ārkārtīgi komplicēta problēma. Katrai sievietei, vīrietim un bērnam, kas nonāk cilvēku tirgotāju lamatās, ir savs stāsts un īpašas vajadzības. Atlabšana pēc piedzīvotās traumas un ekspluatācijas ir ilglaicīga, un rehabilitācijas process ir sarežģīts.  Valsts līdzekļi cilvēku tirdzniecības upuru rehabilitācijai ir ierobežoti. Nevalstiskās organizācijas ir palīgs valstīm šādu pakalpojumu kā juridiskais atbalsts, medicīniskā palīdzība, psihologa konsultācijas, drošs mājoklis un cita veida pakalpojumu nodrošināšanā.

Vienlaicīgi ar balvu pasniegšanas ceremoniju, Zviedrijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes ietvaros tiks uzsākta arī līdzekļu piesaistes kampaņa ”Cilvēku tirdzniecība - noziegums, kas ir visu mūsu atbildība”. Kampaņas mērķis ir savākt līdzekļus Zviedrijas nevalstisko organizāciju platformas pret cilvēku tirdzniecību darbam. Šīs platformas dalīborganizācijas nodrošina visa veida nepieciešamo palīdzību tiem cilvēku tirdzniecības upuriem, kuriem valsts nevar palīdzēt.

Līdzekļu piesaistes kampaņa:  www.chuffed.org/project/trafficking.

Papildu informācija par Baltijas jūras cilvēku tirdzniecības apkarošanas balvu un nominantiem: www.cbss.org/safe-secure-region/tfthb/

Informāciju sagatavoja:

Vineta Polatside

BJVP vecākā padomniece

Darba grupas cīņai pret cilvēku tirdzniecību vadītāja

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,

t.: +371 29152855, +46 702320494;