Sanktpēterburgā apskatāma Latvijas ceļojošā Leļļu Mākslas muzeja izstāde „Kofermājiņu ceļojums” un mākslinieces Ināras Liepas autordarbu ekspozīcija

21.05.2019. 12:08
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 17. maijā Sanktpēterburgas Centrālajā atpūtas un kultūras parkā Jelagina salā tika svinīgi atklāta ceļojošā Leļļu Mākslas muzeja izstāde „Kofermājiņu ceļojums” un mākslinieces Ināras Liepas autordarbu ekspozīcija. Izstādi organizēja Latvijas Republikas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā, sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Kirova vārdā nosaukto Centrālo atpūtas un kultūras parka izstāžu kompleksu Jelagina salā, Sanktpēterburgā un Nodibinājumu „Leļļu Mākslas muzejs”. Izstādi atklāja Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Kristaps Brusbārdis un Centrālā atpūtas un kultūras parka Jelagina salā direktora vietniece Marina Berežnaja.

Ar izstādi viesus iepazistināja pati autore māksliniece Ināra Liepa: "Neparasta izstāde, kuras ekspozīcija aicina satikt savus bērnības draugus - rotaļlietas, lelles, sadzīves priekšmetus un citus eksponātus, kuri iekārtoti mājīgos, speciāli ar diožu gaismām izgaismotos veco laiku koferos ir veidota, kā asamblāžas. Tie ir mūsu vecvecāku , mūsu vecāku un mūsu pašu bērnības stāsti. Tas ir aicinājums atgriezties bērnības atmiņās un dalīties tajās ar jauno paaudzi. Ekspozīcijā atrodas eksponāti ne tikai no Latvijas , bet arī no daudzām pasaules valstīm , kuras kādreiz pa dažādiem ceļiem bija nonākušas pie Latvijas bērniem .Šobrīd šīs lietas jau var uzskatīt par Latvijas bērnības mantojumu, ar kuru daloties mēs nākamajām paaudzēm saglabājam iepriekšējo laikmetu atmiņas, fiksējam sadzīves tradīcijas, priekšmetu dizainu". 

Izstādē eksponēti arī Ināras Liepas autordarbu kolekcija, kā arī īpaša dāvana lieliem un maziem skatītājiem interesanta veco laiku Ungurmuižas vectantes Ernestīnes kamolu spēle, kā ar izstādes autores un viņas bērnības draugu iemīļotie zem smiltīs ierakto stikliņu noslēpumi.                      

Daļēji izstādes eksponātiem bija tas gods piedalīties filmēšanā Latviešu režisores Ināras Kolmanes visu iemīļotajā filmā „BILLE”, kas tiks demonstrēta Sanktpēterburgā Baltijas valstu kinofestivāla ietvāros 2019. gada 24. maijā.

Kā īpaša mākslinieces dāvana Sanktpēterburgai, izstādes telpu rotā Latvijas lauku ziedu kompozīcija, kas simbolizē Latvijas Jāņu tradīcijas.

Izstādi ar lieliem panākumiem laika periodā no 2012. -2019. gadam Latvijā, Igaunijā, Krievijā (Maskavā un Pleskavā) , Vācijā, Nīderlandē paguvuši apskatīt vairāk kā 25000 cilvēku.

Sanktpēterburgā izstāde apskatāma Centrālajā atpūtas un kultūras parkā Jelagina salā Zirgu staļļu korpusa centrālajā izstāžu zālē līdz 2019.gada 4. augustam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā