Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams viesojas Zviedrijas Nacionālajā Arhīvā

12.10.2020. 17:57

2020.gada 12.oktobrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā viesojās Zviedrijas Nacionālajā Arhīvā un tikās ar tā ģenerāldirektori Kārinu Ostrēmu Iko (Karin Åström Iko). Tikšanās laikā Arhīva ģenerāldirektores vietniece un starptautiskās sadarbības koordinatore Anna Kārina Hermodsone (Anna Karin Hermodsson) iepazīstināja vēstnieku ar Arhīvā esošajiem dokumentiem un fotogrāfijām, kuras saistītas ar Latvijas un Zviedrijas diplomātiskajām attiecībām, kā arī Latvijas diplomātu darbu Zviedrijā. Īpaša uzmanība tika veltīta dokumentiem, kuri saistās ar Zviedrijas lēmumu atzīt Latvijas valsti de iure.

Tikšanās laikā vēstnieks tika informēts par Zviedrijas Nacionālā Arhīva pašreizējām aktualitātēm, kā arī vēsturi. Zviedrijas Nacionālais Arhīvs tika dibināts pirms vairāk kā 400 gadiem 1618.gadā. Kopš 2018. gada, kad tika svinēta šī nozīmīgā 400 gadu jubileja, interesentiem tiek dota iespēja iepazīties digitāli ar Arhīvā esošiem vairāk kā 100 miljoniem dokumentiem.

Vēstnieks Marģers Krams atzinīgi vērtēja Zviedrijas Nacionālā Arhīva atbalstu, nododot savas zināšanas un pieredzi Latvijas kolēģiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1990-tajos gados. Sarunas nobeigumā tika uzsvērta nepieciešamība padziļināt Latvijas un Zviedrijas arhīvu speciālistu divpusējo sadarbību arī turpmāk.

Foto: Latvijas vēstniecība Zviedrijā

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā