Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams sveic Stokholmas latviešu skolas izlaiduma klasi

01.06.2020. 11:58

2019./2020. mācību gada noslēgums Stokholmas latviešu skolā šogad bija atšķirīgs no citiem gadiem, jo notika attālināti. Tomēr ar digitālās platformas palīdzību kopā bija skolas saime un viesi.  Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams savā uzrunā pauda prieku par skolas entuziasmu un atdevi gan kopā mācoties, gan svētkus svinot.

Vēstnieks atzīmēja, ka ar interesi seko līdzi notiekošajam skoliņā un priecājas, cik radoši un aktīvi tā darbojas gan klātienē, gan virtuālajā vidē, kas nodrošinājusi vēl ciešāku kontaktu ar Latviju. Mēs esam apmēram pusotrs miljons, kas runājam latviešu valodā. Tas nav maz, tomēr katrs valodas runātājs un sargātājs ir svarīgs, lai valoda dzīvotu un lai latviskā dzirksts aizvien no jauna uzliesmotu.

Vēstnieks pateicās Stokholmas Latviešu skolas skolotājiem un valdei par entuziasmu un latviskās degsmes rosināšanu, bērnu vecākiem par pacietību un iesaisti, stiprinot bērnos piederību Latvijai uz skolniekiem par azartu un gatavību doties latviskajos piedzīvojumos! Stokholmas Latviešu skola ir piemērs tam, ka skola var būt gan izglītojoša, gan patiesi aizraujoša un bagātinoša.

Stokholmas latviešu skola bērnu skaita ziņā šobrīd ir lielākā latviešu diasporas skola pasaulē, kuras mērķis ir pulcināt bērnus Zviedrijā un veicināt viņos latvisko identitāti, palīdzot iemācīties un attīstīt latviešu valodas un literatūras pamatus, ģeogrāfiju, vēsturi un latviešu tradīcijas, kā arī, pats svarīgākais, iegūt jaunus, latviski runājošus draugus. http://zla.se/zla-nodalas/stokholmas-latviesu-skola

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā