Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams viesojas Zviedrijas Sēdertērnas Augstskolā

19.02.2020. 10:35

2020. gada 18. februārī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams viesojās Sēdertērnas Augstskolā (Södertörns Högskola). Augstskolas apmeklējuma laikā vēstnieks tikās ar Augstskolas rektora vietnieci Ullu Mansu (Ulla Manns), Baltijas jūras fonda (Östersjöstiftelsen) pētniecības direktori Britu Lēgrēnu (Britta Lövgren) un augstskolas Baltijas un Austrumeiropas studiju centra (CBEES) vadītāju profesoru Juakimu Ēkmanu (Joakim Ekman), kā arī centra pētniekiem. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Augstskolas darbību un sadarbību ar Latviju.

Baltijas jūras fonds piedāvā stipendijas individuāliem pētniekiem, kā arī pētnieku apvienībām. Sīkāka informācija Baltijas jūras fonda mājas lapā. 2019. gadā fonds svinēja savas pastāvēšanas 25. gadadienu.

Savukārt Baltijas un Austrumeiropas studiju centrs Sēdertērnas Augstskolā tika izveidots 2005. gadā. Centra vadītāja profesors Juakims Ēkmans ir viens no 2020. gadā izdotās grāmatas “Politiskā kultūra Baltijas valstīs. Starp nacionālo un Eiropas integrāciju.” (Political Culture in the Baltic States. Between National and European Integration) trīs līdzautoriem. Profesors ir arī vadījis pētījumu par Eiropas vērtību nozīmīgumu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Sēdertērnas Augstskolā 2011. gadā norisinājās Baltijas studiju 9. konference, kurā piedalījās Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieki. Centrs regulāri publicē zinātnisko žurnālu Baltic Worlds.

Sēdertērnas Augstskolā, kura dibināta 1996. gadā, 70 studiju programmās studē 11 000 studenti. Augstskolas sadarbības partnere Latvijā ir Latvijas Universitāte.

Vēstnieka Augstskolas apmeklējums notika kopā ar Zviedrijas-Latvijas sadarbības fonda priekšsēdi Anderšu Ljungrēnu un administratori Austru Krēsliņu.

Foto: Latvijas vēstniecība Zviedrijā

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā