Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams piedalās pirmajā kopīgajā Zviedrijas un Baltijas valstu sadarbības fondu sanāksmē

10.10.2019. 16:19

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams 2019. gada 1.oktobrī piedalījās pirmajā kopīgajā Zviedrijas un Baltijas valstu sadarbības fondu sanāksmē Stokholmā.

Par šādu divpusējo sadarbības vecināšanas fondu veidošanu kā dāvanu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstu simtgadēs Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma paziņoja 2018.gada maijā. Zviedrijas valdība tajā ir ieguldījusi 10 miljonus zviedru kronu (aptuveni 1 miljons eiro). Fondā līdzekļus var ieguldīt arī Latvijas valdība, uzņēmumi un privātas personas. Fonds tiks finansēts no investētā kapitāla un papildus iemaksu noguldījumu ieņēmumiem. Paredzēts, ka 2020.gadā tas sāks savu darbību pilnā apjomā. Tas ir neatkarīgs fonds, kura galvenais mērķis ir attīstīt attiecības sociālajā, ekonomiskajā un kultūras sfērā starp abām valstīm. Īpašs uzsvars tiks likts uz kontaktu veicināšanu jauniešu starpā, atbalstot radošumu, inovācijas un jaunas iniciatīvas.

Latviju šajā fondā pārstāv Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams, kurš ir fonda vicepriekšsēdis. Zviedrijas-Latvijas sadarbības fonda priekšsēdis ir Anderšs Ljungrēns.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā