Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams apsveic LAOZ akadēmiskā vakara viesus

02.10.2019. 09:35

29.septembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams piedalījās Latvijas akadēmiskās organizācijas Zviedrijā LAOZ rīkotajā akadēmiskajā vakarā, ar uzrunu sveicot ikgadējo svētku dalībniekus. Viņš izteica apbrīnu un pateicību par to darbu, ko 70 gadus atpakaļ trimdā nonākušie Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksamniecības akadēmijas mācībspēki uzsāka, lai atbalstītu latviešu zinātniekus un stiprinātu akadēmiski vidi latviešu sabiedrībā. Vēstnieks uzsvēra, ka daudzu latviešu mītnes zemei Zviedrijai ir bijusi īpaša vieta latviskās identitātes stiprināšanā jo Baltu studijas Stokholmas universitātē pulcējušas ap sevi daudzus ievērojamus latviskās identitātes pārstāvjus. Marģers Krams novēlēja Akadēmiskai organizācijai iegūt jaunu elpu, iesaistot talantīgos jaunos latviešu zinātniekus Zviedrijā, tādejādi stiprinot Latvijas zinātnes iekļaušanos pasaules augstākajā sabiedrībā.

Šī gada akadēmisko svētku goda viese bija Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kura savā svētku runā pieskārās mūsdienu izaicinājumiem Latvijas augstākajā izglītībā. Zviedrijas apmeklējuma laikā ministrei bija iespēja tikties ar Stokholmas latviešu skolas saimi, vērot nodarbību norisi dažādās klasēs un tikties ar skolas vadību, audzēkņiem un vecākiem. Vizītes ietvaros Ilga Šuplinska tikās ar Zviedrijas izglītības ministri Annu Ekstrēmu, kura atzinīgi novērtēja Latvijas pieredzi profesionālās izglītības jomā. Ministres pārrunāja virkni savstarpēji interesējošus jautājumus un uzsvēra turpmāku kontaktu padziļināšanas nepieciešamību. Vizītes noslēgumā ministrei Ilgai Šuplinskai bija iespēja pabūt Stokholmas katoļu kapos, lai tieši Miķeļdienā ar ziediem godinātu ievērojamā Latgales kultūras darbinieka Miķela Bukša atdusas vietu. Ziedi un svecītes tika atstātas arī uz citām šajos kapos esošajām kapu kopiņām, pieminot Romas katoļu baznīcas prāvestus Jēkabu Ozoliņu un Kazimiru Vilni, ievērojamo Latgales sabiedrisko darbinieku Jāni Rubuli un vēsturnieku Arvedu Švābi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā