Latvijas –Zviedrijas sadarbības fonda pirmā valdes sēde

14.06.2019. 10:06

13. jūnijā notika Latvijas –Zviedrijas sadarbības fonda valdes pirmā sēde. Sanāksmē, kas notika videokonferences formā,  tika lemts par fonda dibināšanas praktiskajiem jautājumiem, kā arī tika ievēlēts fonda valdes priekšsēdētājs. Pirmajā fonda darbības gada tas būs Zviedrijas pārstāvis, bijušais vēstnieks Anderšs Ljungrēns (Anders Ljunggren). Par priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams.

No Latvijas puses fonda valdē darbosies arī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone un  Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

No Zviedrijas puses fonda valdē darbojas arī uzņēmēja Daina Millere Dālšo (Daina Millers Dalsjö), Latvijas goda konsuls Erebrū Stafans Nordstrēms (Staffan Nordström) un kultūras pasākumu producente Lēna Volmnere (Lena Wolmner).

Līdz pirmo valdes sēdi ir noslēgusies formālā fonda veidošanas procedūra, kas aizsākās 2018.gada 26.maijā, kad  Zviedrijas ārlietu ministre Margota Valstrēma Baltiešu dienas svinību laikā Stokholmā, klātesot visiem trim Baltijas valstu ārlietu ministriem, paziņoja par Zviedrijas valdības dāvanu Baltijas valstīm to simtgades gadā - trīs sadarbības fondu dibināšanu, piešķirot Zviedrijas valdības ieguldījumu pamatkapitālā desmit miljonu zviedru kronu jeb aptuveni viena miljona eiro apmērā katrā no tiem.

Saskaņā ar statūtiem fonda mērķis ir sekmēt Zviedrijas un Latvijas sadarbību, veicinot savstarpēju zināšanu apmaiņu un izplatīšanu starp abu valstu iedzīvotājiem par kultūru un sabiedrības norisēm, tai skaitā popularizējot arī latviešu valodu Zviedrijā un zviedru valodu Latvijā. Īpaša uzmanība pievērsta jauniešu apmaiņai un sadarbībai, lai veicinātu sabiedrības saliedētību, radošumu, inovācijas un jaunu uzņēmumu veidošanos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā