Pases/personas apliecības (eID) noformēšana

02.09.2019. 11:00

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Madridē sniedz konsulāros pakalpojumus pasu, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Spānijā.

Apmeklētāji konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Jaunus personas apliecinošos dokumentus var saņemt personīgi vēstniecībā vai savā dzīvesvietā, ja apmaksājāt atpakaļsūtīšanu ar kurjerpastu vidēji 4-6 nedēļu laikā.

Aicinām pieteikt apmeklējumu, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni: +34 913691362.

Pasei/ID kartei beidzies derīguma termiņš

Ja iepriekšējam dokumentam ir beidzies derīguma termiņš, lai noformētu jaunu dokumentu, līdzi jāņem vecā pase/ID karte.

Pase/ID karte bojāta, nozaudēta, nozagta vai iznīcināta

Ja iepriekšējais dokuments bojāts, nozaudēts, nozagts vai iznīcināts, lai noformētu jaunu dokumentu, līdzi jāņem bojātais dokuments vai policijas iecirknī apliecināts ziņojums (denuncia) par dokumentu nozagšanu vai nozaudēšanu.

Pirmā pase/ID karte

Lai noformētu pirmo personu apliecinošu dokumentu, bērnam ir jābūt reģistrētam Latvijas pilsonībā.

Ja bērnam noformējat pirmo personu apliecinošu dokumentu, līdzi uz apmeklējumu jāņem bērna dzimšanas apliecība, kur minēti abu vecāku vārdi, uzvārdi, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sagatavotais paziņojums par personas koda piešķiršanu un vecāka pase, kā arī viena krāsaina bērna fotogrāfija dokumentiem uz balta fona, izgatavota fotosalonā, ar atvērtām acīm, skatienu objektīvā. Jāzina bērna garums centimetros.  

Bērna klātbūtne Konsulārajā nodaļā ir obligāta.

Pases/ID noformēšana personām, kuras jaunākas par 15 gadiem

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru. Bērna klātbūtne ir obligāta. Vecākam, aizbildnim vai pilnvarotajai personai līdzi jāņem savs personu apliecinošs dokuments, kā arī bērna vecā pase/ID karte.

Lai noformētu pasi/ID karti bērnam līdz 5 gadu vecumam, līdzi jāņem viena krāsaina bērna fotogrāfija dokumentiem uz balta fona, izgatavota fotosalonā, ar atvērtām acīm, skatienu objektīvā. Jāzina bērna garums centimetros.

Fotogrāfijas

Pases/ID kartes noformēšanai nepieciešamā fotogrāfija tiek uzņemta vēstniecībā bez papildus samaksas dokumenta pieteikuma noformēšanas laikā (tas neattiecas uz bērniem līdz 5 gadu vecumam).

Ja nevēlaties, ka tiekat fotografēts vēstniecībā uz vietas, varat iesniegt arī fotosalonā izgatavotu fotogrāfiju. Iekļaušanai pasē/ID kartē ir iespējams izmantot tikai labas kvalitātes fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem. Vēlamais fotogrāfijas izmērs – 5 x 7 cm. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas!

Elektroniskais paraksts (e-paraksts)

Noformējot personas apliecību (ID karti), Jums ir iespēja pieteikt e-parakstu. Ar ID karti, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, Jūs varat apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē. Ar e-parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. Lai lietotu e-parakstu, nepieciešams karšu lasītājs, kurš jāiegādājas atsevišķi. Detalizētāka informācija par e-parakstu pieejama mājaslapā https://www.eparaksts.lv/lv/.

Samaksa

Samaksu par pasi/ID karti vēstniecībā iespējams veikt ar bankas maksājumu karti. Samaksu var veikt arī cita persona ar savu maksājuma karti – šajā gadījumā šīs personas klātbūtne Konsulārajā nodaļā ir obligāta.

Samaksa par pasu/eID karšu noformēšanu:

 

Pieaugušajiem

*personai līdz 20 gadu vecumam;
*vecuma pensionāram;        
*1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

EUR 75

EUR 60

 Pase un ID karte

EUR 80

EUR 65

 ID karte

EUR 60

EUR 50

Papildus vēstniecībā jāmaksā konsulārā nodeva (EUR 20,00) par dokumentu nosūtīšanu ar MRW kurjeru, ja vēlaties tos saņemt savā dzīvesvietā.

 

Ceļošanai nederīgās pases:

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010. gada 1. novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas.

Kopš 2008. gada 1. jūlija Latvijas pilsoņa pases, kuras izsniegtas līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā.