Biežāk uzdotie jautājumi

29.03.2019. 15:18

1. Kur Spānijā iespējams saņemt konsulāros pakalpojumus?

Spānijā konsulāros pakalpojumus iespējams saņemt tikai Latvijas vēstniecībā Madridē. Latvijas goda konsulāti Bilbao un Marbeljā konsulāros pakalpojumus nesniedz.


2. Vai man ir kāds jāinformē, ja pastāvīgi dzīvoju ārvalstīs?

Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 15. panta otro daļu personām, kurām ir Latvijas valstiskā piederība un kuras uzturas ārpus Latvijas ilgāk par 3 mēnešiem, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī.

Papildu informācija par dzīvesvietas adreses ārvalstī paziņošanu ir atrodama vēstniecības mājas lapas sadaļā par dzīvesvietas deklarēšanu Spānijā.  


3. Vai vēstniecība var palīdzēt atrast radiniekus, ar kuriem ir zuduši kontakti?

Ja Jums ir zudis kontakts ar radinieku, kurš atrodas ārzemēs, Jums būtu jāvēršas ar attiecīgi noformētu iesniegumu Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijā.

Valsts policijas kontaktinformācija:
Valsts policija
Čiekurkalna 1.līnija 1, k- 4, Rīga, LV – 1026
Tālr.: 110
Fakss: 67075053
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tāpat ar tuvinieku meklēšanu nodarbojas Latvijas Sarkanais Krusts
Latvijas Sarkanā Krusta Sekretariāts
Šarlotes iela 1d. Rīga, LV-1001
Tālr.: 67336651
Fakss: 67336652
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Gadījumos, kad vēlaties sazināties ar radu, senu draugu vai paziņu Latvijas teritorijā, kura adresi esat pazaudējis vai aizmirsis, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde var palīdzēt sazināties ar meklējamo personu.


4. Pases un personu apliecības 

Vai pasi iespējams saņemt, neierodoties personīgi vēstniecībā?

Lai pieteiktos jaunai pasei un/vai personas apliecībai, Jums personīgi jāierodas vizītē Latvijas vēstniecībā, iepriekš piesakot savu apmeklējumu konkrētā dienā un laikā. Attālināta pieteikšanās personu apliecinošiem dokumentiem nav iespējama. Pieteikties jaunai pasei un/vai personas apliecībai arī ir iespējams mobilās pasu stacijas izbraukumu laikā. Detalizētāku informāciju par kārtību, kādā jāpiesakās personu apliecinošiem dokumentiem, lūdzam skatīt vēstniecības mājas lapas Konsulārajā sadaļā “Pases/Personas apliecības (eID kartes)”.

Pēc cik ilga laika es varēšu saņemt savu jauno pasi un/vai personas apliecību?

Personu apliecinoši dokumenti tiek izgatavoti Rīgā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, un vēstniecība šos dokumentus saņem aptuveni vienreiz mēnesī. Dokumentu /-us saņemsiet vidēji 4-6 nedēļu laikā. Vēstniecība izmanto kurjerpasta MRW pakalpojumus.


5. Vai man ir jāziņo par Spānijā notikušu laulību faktu?

Saskaņā ar Latvijas Republikas Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumu, Latvijas valstspiederīgajam ir pienākums informēt par civilstāvokļa izmaiņām 30 dienu laikā no notikuma brīža.