Atgriešanās apliecības saņemšana

10.02.2017. 17:32

Atgriešanās apliecība ir pagaidu ceļošanas dokuments, ja persona, uzturoties Spānijā, nozaudējusi Latvijas Republikas pasi/personas apliecību, tā tikusi nozagta vai kļuvusi ceļošanai nederīga.

Apliecība dod tiesības tās saņēmējam vienu reizi šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu, atgriezties Latvijā vai dzīvesvietas valstī.

Lai noformētu atgriešanās apliecību, vēstniecībā personīgi jāiesniedz šādi dokumenti:

  1. aizpildīts Iesniegums atgriešanās apliecības saņemšanai;
  2. nederīgā Latvijas pase/personas apliecība vai kāds dokuments vai dokumenta kopija, kas apliecina personas identitāti (ja tāds ir personas rīcībā);
  3.  ja pase/personas apliecība nozagta vai nozaudēta: paziņojums par notikumu ar dokumentu;
  4. divas fotogrāfijas 35x45 mm formātā;
  5. maksājuma dokumentu kopijas, kas apliecina šādu samaksu veikšanu:
    1. valsts nodeva par atgriešanās apliecības noformēšanu - 15 EUR;
    2. samaksa par dokumentu nosūtīšanu ar kurjerpastu MRW – 20 EUR.

Ja nevarat ierasties vēstniecībā personīgi, tad, sūtot minētos dokumentus pa pastu, papildus jāiesniedz iesniegums par iemesliem kuru dēļ klātbūtne vēstniecībā nav iespējama. Iesniegumā arī jānorāda precīza adrese uz kuru nosūtīt sagatavoto atgriešanās apliecību un papildus jāmaksā konsulārā nodeva 20 EUR apmērā. Lai vēstniecība varētu dokumentus sagatavot iespējami ātri, lūdzam, ieskenēt visus dokumentus un sūtīt tos uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vienlaicīgi nosūtot tos pašus dokumentus aploksnē pa pastu.

Atgriešanās apliecība var tikt izsniegta vienas līdz piecu darba dienu laikā pēc dokumentu saņemšanas vēstniecībā. Atgriešanās apliecības maksimālais derīguma termiņš ir 30 dienas.

Pēc atgriešanās Latvijā vai dzīvesvietā ārvalstīs atgriešanās apliecība jānodod tajā Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā vai Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā, kurā tiks noformēta jaunā pase, uzrādot maksājuma uzdevumu par valsts nodevas par atgriešanās apliecības izsniegšanu apmaksu.

Ja jaunā pase tiks noformēta diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā, lūdzam sazināties ar to par maksājuma veikšanas kārtību, pirms došanās uz vēstniecību.