Vēstnieks Spānijā pasniedz Latvijas Nacionālās futbola izlases kreklu Spānijas Diplomātijas akadēmijai izstādes “Futbols mieram” veidošanai

20.10.2020. 16:01

Latvijas vēstnieks Spānijā Māris Klišāns 20.oktobrī tikās ar Spānijas Karalistes Diplomātijas akadēmijas izpildprezidentu Santjado Velo Deantelo (Santiago Velo de Antelo). Tikšanās laikā vēstnieks Diplomātijas akadēmijas izpildprezidentam pasniedza Latvijas Futbola federācijas atvēlēto Latvijas Nacionālās futbola izlases kreklu ar uzrakstu PEACE izstādei “Futbols mieram”, ko organizē Spānijas Diplomātijas akadēmija. Spānijas Diplomātijas akadēmija izstādē “Futbols mieram”, ko plāno inaugurēt nākamā gada pirmajā pusē, tiks izstādīti valstu nacionālo futbola izlašu krekli.

Tikšanās laikā vēstnieks atzīmēja projekta īpašo nozīmību gan pasaulei, gan Latvijai, ņemto vērā Latvijas neatkarības 100gadadienas atzīmēšanu un tuvojošos simto gadadienu, kopš starp Latviju un Spāniju dibinātas diplomātiskās attiecības. Santjado Velo Deantelo pateicās Latvijas Futbola federācijai un vēstniecībai par atsaucību un izteica gandarījumu, ka Latvijas Nacionālās futbola izlases krekls popularizē  miera vārdu un muzeja ekspozīcijā vēstīs par  Latviju.

Ņemot vērā vēstnieka neseno akreditāciju Spānijā, tikšanās bija lieliska iespēja iepazīties ar Spānijas Diplomātijas akadēmiju  un iespējamo  sadarbību, ņemot vērā, ka Akadēmija koordinē un organizē ar Spānijā akreditētajiem vēstniekiem dažādas aktivitātes visā Spānijā.

Spānijas Karalistes Diplomātijas akadēmija ir viena no izcilākajām akadēmijām. Spānijas vēstnieki uzskatīja par nepieciešamu izveidot diplomātiem domātu akadēmiju, kas  būtu atvērta arī personām no citām profesijām, kas saistītas ar diplomātisko pasauli, starptautiskajām attiecībām un protokolu. Diplomātijas akadēmija īpaši atbalsta to ārvalstu diplomātu darbu, kuri ir akreditēti Spānijā, novērtējot viņu misiju, dažos gadījumos uzņemot tos Akadēmijā kā Goda akadēmiķus, un koordinē un organizē ar vēstniekiem dažādas aktivitātes visā Spānijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā