Vēstniece A. Daudze sniedz priekšlasījumu par Latvijas un Spānijas attiecībām

18.09.2020. 15:22

Vestniece centroAsturias16092020

Noslēdzot diplomātisko misiju Spānijā, 2020. gada 16. septembrī vēstniece Argita Daudze sniedza priekšlasījumu Astūrijas centrā Madridē par sakariem starp Latviju  un Spāniju. Pasākumā ievadvārdus teica Astūrijas centra Madridē prezidents Valentīns Marinezs – Ortero Perezs (Velentin Matinez Otero Perez) un Astūrijas aristokrātu apvienības Cuerpo de Nobleza de Principado de Asturias  starpinstitūciju kontaktu padomnieks Alfredo Leonards (Alfredo Leonard).

Priekšlasījumā vēstniece sniedza ieskatu Latvijas  vēsturē, stāstīja par diplomātiskajiem un kultūras sakariem, atgādinot arī par Kurzemes Hercoga Jēkaba kontaktiem ar Spānijas karaļa Felipe IV galmu 17.gadsimtā, un mēģinājumiem iegūt Trinidadas salu, par ko liecības nesen gūtas Simankas arhīvā Spānijā atrastajos dokumentos.  

Vēstniece izcēla diplomātisko attiecību simtgadi, kura Latvijas valsts simtgades pasākumu ietvaros, tiks atzīmēta nākamgad, un stāstīja par latviešu diplomātu Roberta Kampusa un Arnolda Spekes darbu pārstāvot Latviju Aukstā kara laikā. Vēstniece veltīja uzmanību literatūras tulkojumiem, īpaši Konstantīna Raudives nopelniem starpkaru periodā, viņa pazīšanos ar Migelu de Unamuno. Viņa akcentēja  mākslinieku Skulmju ģimenes interesi par Spānijas mākslu, īpaši izceļot Džemmas Skulmes darbus un atziņas. 

Ņemot vērā 2020.gadā atzīmēto simtgadi kopš Miera līguma ar Krieviju parakstīšanas, vēstniece raksturoja pretošanos padomju okupācijai Latvijā un trimdā, Baltijas valstu inkorporācijas PSRS neatzīšanas politikas nozīmi valstiskās neatkarības atgūšanas procesā un akcijas “Baltijas ceļš” 1989.gada 23.augustā kontekstu. Prezentāciju vēstniece noslēdza ar augstāko amatpersonu vizīšu pēc 2004.gada atspoguļojumu. 

Madrides Astūrijas centrs ir Madridē dzīvojošo astūriešu pulcēšanās vieta. Vēstniece savas kadences laikā bija piedalījusies dažādos pasākumos Astūrijas reģionā Spānijā, starp kuriem minami priekšlasījumi par Latvijas vēsturi 2018. un 2020.gada  La Grandas vasaras kursos, ko rīko Spānijas Morāles un Politikas akadēmijas profesori.

Šis bija pirmais publiskais pasākums Madrides Astūrijas centrā kopš COVID 19 pandēmijas sākuma š.g.  martā. Tas notika stigri ievērojot piesardzības  mērus – sejas aizsegu lietošanu  un distancēšanos. Pasākumu apmeklēja vēstnieki, diplomāti, militārpersonas, akadēmisko aprindu pārstāvji, Astūrijas centra atbalstītāji, nepārsniedzot maksimāli pieļaujamo pulcēšanās skaitu - 30 personas viena telpā. 

Pasākuma apmeklētājiem vēstniecība bija sagatavojusi nelielas piemiņas veltes - Valmiermuižas alu un informatīvos materiālus pat Latviju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā