Vēstniece Argita Daudze darba vizītē apmeklē Salamanku

11.08.2020. 19:23

Parakstīšanās viesu grāmatā

2020. gada 6. un 7.augustā vēstniece Argita Daudze darba vizītē apmeklēja Salamankas un Zamoras pilsētas ar mērķi tikties ar sadarbības partneriem un pateikties par izrādīto atbalstu sadarbības veidošanā ar Latviju vēstnieces kadences laikā. Vizītes ietvaros vēstniece tikās ar Spānijas vecākās universitātes – Salamankas universitātes – rektoru Danielu Ernandesu Ruiperesu (Daniel Hernandez Ruiperez) un Jūgendstila muzeja Casa Lis direktoru  Pedro Perezu Kastro (Pedro Perez Castro). Tikšanos laikā vēstnieci pavadīja Salamankas universitātes profesors Hose-Abels Flores (Jose-Abel Flores), kurš  Salamankas universitātē koordinē sadarbību ar Latviju.  

Tiekoties ar Jūgendstila muzeja Casa Lis direktoru vēstniece uzklausīja priekšlikumu veidot trīspusēju sadarbību starp Rīgas, Salamankas un Aveiro jūgendsdstila muzejiem, tādā veidā pievēršot uzmanību Latvijas, Spānijas un Portugāles jūgendstila mantojumam. Pedro Perez Kastro kungs atsaucās Rīgas jūgendstila muzeja direktores Agritas Tipānes uzaicinājumam apmeklēt Rīgu nākamā gada vasarā.  Casa Lis muzeja direktors pateicās par palīdzību abu muzeju kontaktu izveidošanā, kas veicina  Latvijas atpazīstamību Spānijā un sniegs iespēju labāk iepazīt Spānijas kultūras mantojumu, izceļot abu valstu Eiropeisko identitāti.

Tikšanās laikā ar Salamankas universitātes rektoru Danielu Ernandesu Ruiperesu tika atzīts, ka vēstnieces kadences laikā izveidotie kontakti un sadarbības protokola parakstīšana starp Latvijas universitāti un Salamankas universitāti, jau sekmējuši abu universitāšu filozofu sadarbību, kas sekmīgi norit pateicoties profesores Maijas Kūles atbalstam. Savukārt, profesors Hosē Abels Flores (Jose-Abel Flores), kurš ir apmeklējis Latvijas universitāti un uz izveidoto kontaktu bāzes, kuru veicināšanā lieli nopelni bijuši LU prorektoram profesoram Valdim Segliņam, saskata sadarbības iespējas starp Salamankas un Latvijas universitātes ģeologiem un apkārtējās vides speciālistiem starptautisku projektu ietvaros.   

Tika izteikta cerība, ka pēc pandēmijas beigām, sadarbība turpināsies un aktīvi attīstīsies.

Atvadu vizītes ietvaros vēstniece apmeklēja Salamankas un Zamoras katedrāles un muzejus. Parakstījās goda viesu grāmatā.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā