Vēstnieces A. Daudzes vizīte Mursijā

06.07.2020. 20:39

2020. gada 1. un 2. jūlijā vēstniece Argita Daudze atvadu vizītē apmeklēja Spānijas Mursijas (Murcia) autonomā reģiona galvaspilsētu un otru lielāko pilsētu Kartahēnu. Reģions ir pazīstams ar pārtikas pārstrādes, augļu un dārzeņu audzēšanas uzņēmumiem, ir ievērojams izglītības un kultūras centrs.  

Vēstniece tikās ar Autonomā reģiona prezidentu Fernando Lopez Miras kungu (Sr. Fernando López Miras), Mursijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Migelu Lopez kungu (Sr. Miguel López Abad). Mursijas amatpersonu atsaucību guva vēstnieces priekšlikums Mursijā organizēt  pasākumus, atzīmējot Latvijas un Spānijas Diplomātisko attiecību simtgadi 2021. gadā, tādējādi veicinot Latvijas atpazīstamību.

Vizītes ietvaros vēstniece apmeklēja Mursijas reģiona Kartahenas (Cartagena) pilsētu un tikās ar Kartehenas pilsētas mēri Anu Belēnu (Sra. Ana Belén Castejón), kuru ieinteresēja sadarbības iespēju meklēšana ar līdzīgu pilsētu Latvijā pie Baltijas jūras. Kartahēna ir pazīstama ar savu 3 tūkstošus gadus seno vēsturi un tās teritorijā atrodas viena no  Spānijas Jūras spēku bāzēm un  kuģubūvētavas  “Navantia” ražotnes. Vēstniece pārrunāja ar Kartahēnas mēri un Zemūdens arheoloģijas muzeja direktoru Ivan Negueruela iespējas sadarboties ar Liepājas vēstures un mākslas muzeju, piedāvājot izstāžu apmaiņu. Vēstniecei bija iespēja apmeklēt Jūras spēku muzeju un kuģubūves Navantia ražotnes.  

Vizītes ietvaros vēstniece apmeklēja Mursijas moderno koncertzāli un tikās ar tās direktoru Antonio Contreera Nadal. Šajā koncertzālē, kura slavena ar izcilu akustiku,   koncertus sniedzis Gidons Krēmers ar kamerorķestri Kremerata Baltica.

Apmeklējot Mursiju vēstniece tikās ar Goda konsula kandidātu Alberto Gajego Gordona kungu (Alberto Gallego Gordon).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā