Vēstnieces Argitas Daudzes vizīte Vajadolidā

02.12.2019. 16:15

2019. gada 27. un 28. novembrī vēstniece Argita Daudze apmeklēja Spānijas autonomā reģiona Kastijas un Leonas (Castilla y León) galvaspilsētu Vajadolidu (Valladolid), lai tiktos ar reģiona amatpersonām, militārpersonām un pārrunātu sadarbības iespējas kultūras nozarē. Kastijas un Leonas autonomais reģions ir lielākais Spānijas reģions. Tā platība ir 94 226 km² un administratīvi tas ir iedalīts deviņās provincēs. Vēstniecībai jau ir izveidojusies laba sadarbība ar Salamanku un Burgosu.

Vēstniece tikās ar Autonomā reģiona Valdības padomes (Junta de Castilla y León) padomnieku kultūras un tūrisma jautājumos Havjeru Ortegu Alvaresu (Javier Ortega Álvarez), lai pārrunātu iespējas veicināt Latvijas atpazīstamību lielākajā Spānijas autonomajā reģionā. Ņemot vērā reģiona vadības interesi tūrisma veicināšanā, tika piedāvāts Latvijas firmām piedalīties starptautiskā tūrisma gadatirgū , kas katru novembri notiek Vajadolidā. Sarunas laikā tika iezīmēti konkrēti projekti Latvijas kultūras popularizēšanā. Viens no projektiem saistīts ar filmu demonstrēšanu provinču galvaspilsētās - Vajadolidā, Salamankā, Segovijā, Avilā, Burgosā, Sorijā, Leonā, Zamorā, Palensijā, kas notiek “Otras miradas, un mismo lenguaje” cikla ietvaros. Tika ievadītas sarunas par Latvijas kara muzeja izstādes “No zobena saule lēca. Latvijas valstij un armijai 100”  informatīvo materiālu izstādīšanu.

Tiekoties ar Vajadolidas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras prezidentu Viktoru Karamanzanu Reju (Víctor A. Caramanzana Rey), tika pārrunātas sadarbības iespējas, tai skaitā  uzņēmēju  tirgus izpētes braucienu organizēšana pa Kastijas un Leonas reģionu un Latviju. Prezidents un viņa komanda informēja par statistiku par pašreizējo tirdzniecības apjomu un apliecināja vēlmi aktivizēt sadarbību ar Baltijas valstu reģionu, kuru Tirdzniecības un Rūpniecības kameras delegācija bija pameklējusi pirms vairākiem gadiem. Sadarbības aktivizēšana īpaši var attiekties uz tūrisma nozari – viesnīcu un gastronomijas speciālistu pieredzes apmaiņas programmās Prezidents aicināja Latvijas tūrisma nozaru pārstāvjus piedalīties reģionālā un vīna tūrisma gadatirgū FINE, kas nākamgad notiks pirmo reizi.   

Vēstniece apmeklēja Vajadolidas karalisko pili (Real Palacio de Valladolid), kura no 1601. līdz 1606. gadam bija Spānijas karaļa pastāvīgā rezidence, un  kurā kopš 19. gs. atrodas Spānijas Zemessardzes IV pārvalde un satikās ar ģenerāli Hosē Rivas un pulkvedi Hosē Falko. Tāpat vēstniecei bija iespēja apskatīt arī  Kavalērijas  akadēmijas ieroču muzeju  (Museo del Arma de Academia de Caballería), uzzināt par militārās akadēmijas vēsturi un tās funkcijām šodien, kā arī apskatīt muzeja izstāžu zāles.

Atsaucoties uz aicinājumu apmeklēt izdevniecību un grāmatnīcu Galland Books, A. Daudze tikās ar tās direktoru Lukasu Molinu Franko (Lucas Molina Franco). L. Molina ir vēstures doktors un pasniedzējs Vajadolidas universitātē, militārās vēstures žurnāla Historia Bélica izdevējs, un vairāku grāmatu autors, tajā skaitā arī šogad tapušajam izdevumam  par Latvijas vēsturi “El Ejército de Letonia y las Guerras Bálticas”.

Vizītes ietvaros vēstniece apmeklēja Spānijas Nacionālo arhīvu Simankas pilsētā (Archivo General de Simancas) un tikās ar arhīva direktori Huliju Teresu Rodrigesu de Djego (Julia Teresa Rodríguez de Diego). Direktore atsaucās uz vēstnieces lūgumu noskaidrot, vai Spānijas senākajā arhīvā būtu atrodamas liecības par Kurzemes un Zemgales hercogistes oficiāliem kontaktiem ar Spānijas karaļnamu 17. gadsimtā.  Pateicamies Latvijas Nacionālās Vēstures arhīva vadošajai pētniecei Dr Mārītei Jakovļevai par sadarbību un Latvijas arhīvā esošo materiālu apkopošanu, kuru tulkojumus spāņu valodā vēstniece nodeva Simankas arhīvam. Arhīva fondos atrastie dokumenti, kurus varēja  apskatīt, ir nozīmīgs papildinājums jau zināmajam par Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba diplomātiskajām  attiecībām  ar Spānijas karalisti, un var kļūt par pamatu Simankas arhīva un LNVA sadarbībai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā