Vēstniece Argita Daudze piedalās Eiroamerikas fonda divdesmit gadu jubilejas pasākumā

18.07.2019. 17:03

2019. gada 17. jūlijā vēstniece Argita Daudze piedalījās Eiroamerikas fonda 20 gadiem veltītā pasākumā, kas notika Madridē Amerikas mājā (Casa America). Pasākuma laikā Iberoamerikas apvienības ģenerālsekretāre Rebeka Grīnspena (Rebeca Grynspan), bijušais Spānijas ministru prezidents Felipe Gonzales, ārlietu ministrs Žoseps Borrels (Josep Borrell) un citi prominenti dalībnieki vērtēja Eiropas Savienības un Latīņamerikas attiecību stāvokli un mudināja intensificēt sadarbību ar Latīņamerikas valstīm.

Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un starptautiskās sadarbības ministrs un Eiropas Savienības Ārējās darbības dienesta vadītāja vietai nominētais Ž. Borrela kungs savā runā apliecināja, ka kopš Spānija ir ES dalībvalsts, tai vienmēr viena no ārpolitikas prioritātēm ir bijusi attiecību stiprināšana starp Eiropu un Latīņameriku. Ministrs uzsvēra, ka tam pierādījums ir nesen parakstītais ES-Mercosur līgums, bet  piebilda, ka šī līguma ratifikācijas process nebūs viegls.

Pasākuma noslēguma runā Spānijas karalis Felipe VI uzvēra, ka Spānija vienmēr atbalstīs šī fonda mērķus stiprināt politiskās un ekonomiskās attiecības starp Eiropu un Latīņameriku. Karalis uzsvēra, ka spāņu valoda, kas ir kopīga ar daudzām Amerikas valstīm, piešķir Spānijai  īpašu lomu, ko veicina gan emocionālas, gan kultūras, gan ekonomiskas un politiskas saites ar Amerikas valstīm. Felipe VI pateicās visiem uzņēmumiem, Eiropas un Iberoamerikas amatpersonām, kuri veicina attiecības starp Eiropu un Ameriku.

Š.g. jūlijā par fonda jauno prezidentu tika ievēlēts bijušais ministrs un bijušais eirodeputāts Ramón Jáuregui. Iepriekšējā fonda prezidente bija Eiropas ārlietu komisāre  ārlietās (2004-2009) Benita Ferrero-Waldnere, kura šo amatu ieņēma astoņus gadus, un turpinās darboties fondā goda prezidentes amatā. Vēstniece ir informējusi  Fonda goda prezidenti un ģenerālsekretāri par Latvijas uzņēmēju interesi par Latīņamerikas tirgu. Fonda pārstāvji ir izteikuši gatavību  palīdzēt kontaktu veidošanā.  

Eiroamerikas fonds ir Eiropas bezpeļņas organizācija, kas dibināta 1999. gadā Spānijā, un tās mērķis ir tuvināt Eiropas un Amerikas valstis, rīkojot augsta līmeņa tikšanās starp Eiropas un Latīņamerikas valstu politiķiem, uzņēmējiem, viedokļu veidotājiem. Vairāk informācijas Eiroamerikas fonda mājas lapā :

https://www.euroamerica.org/euroamerica-foundation-2

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā