Latvijas diplomātu Spānijā Oļģerta Grosvalda un Roberta Kampusa nozīmīgajām jubilejām veltīts pasākums Madridē

29.05.2019. 18:26

2019. gada 28. maijā Latvijas vēstniecībā Spānijā notika Latvijas vēsturei Aukstā kara periodā veltīts pasākums, kurā vēstniece Argita Daudze ar šim notikumam īpaši gatavotu prezentāciju iepazīstināja ar Latvijas valsts un tā diplomātiskā dienesta darbu pēc padomju okupācijas un izaicinājumiem, ar kuriem tā laika diplomāti saskārās, lai aizstāvētu Latvijas valsti. Klātesošie tika iepazīstināti ar pirmskara Latvijas sūtņa Francijā, Spānijā un Portugālē no 1934. līdz 1940. gadam Oļģertu Grosvaldu, kuram šogad apritētu 135 gadi un Latvijas diplomātisko pārstāvi Spānijā Robertu Kampusu, kura 120.jubileja bija 11. maijā. Prezentācijas laikā tika izcelta latviešu diplomātu loma Spānijā Latvijas kontinuitātes nodrošināšanā Latvijas okupācijas laikā.

1940. gadā nepilnos divos vasaras mēnešos radikāli mainījās Latvijas starptautiski tiesiskais statuss: valsts tika okupēta, anektēta un iekļauta PSRS. Līdz ar to valstiskā neatkarība de facto tika iznīcināta. Tomēr kā starptautisko tiesību subjekts Latvijas Republika de iure turpināja pastāvēt

Pateicoties Latvijas Diplomātiskā un konsulārā dienesta vadītājam, sūtnim Londonā Kārlim Zariņam, tika panākta Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības izveidošana Madridē, kuru no 1953. līdz 1969.gadam vadīja diplomātiskais pārstāvis Roberts Kampus. Spānija pēc Otrā pasaules kara bija starp tām valstīm, kas neatzina Baltijas valstu inkorporāciju PSRS un akceptēja Latvijas diplomātisko klātbūtni.

Pasākumā piedalījās Latvijas patriots un ģimenes atmiņu apkopotājs Roberta Kampusa jaunākais dēls Īvs Kampus. Vēstnieces rosināts, Īvs Kampus dalījās savās atmiņas par savu ģimeni un tēva darbu.

Pasākumu apmeklēja Latvijas goda konsuli un kandidāti, Spānijas Ārlietu ministrijas pārstāve, vēstniecības sadarbības partneri.

Vēstniecība izsaka pateicību Ārlietu ministrijas Ārlietu dienesta vēstures un diplomātisko dokumentu nodaļas vadītājai Ivetai Šķiņķei un arhīva ekspertei Silvijai Križevicai par atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā