Latvijas vēstniece Spānijā apmeklē militāro bāzi El Goloso

22.05.2019. 17:46

2019. gada 14. maijā Latvijas Republikas vēstniece Spānijas karalistē Argita Daudze apmeklēja militāro bāzi El Goloso, tikās ar Gvadaramas brigādes ģenerāli Rafaelu Kolomeru Martinesu del Peralu un kājnieku pulka “Asturias 31” komandieri pulkvedi Havjeru Martinu Hilu.

Vizītes laikā vēstniece tika iepazīstināta ar “Asturias 31” pulka vēsturi un pašreizējām aktualitātēm, dalības starptautiskajās misijās pieredzi, apmācību gaitu un militāro tehniku. Pulks ir vecākā no Spānijas armijas vienībām – piedalījusies kaujās kopš 1633. gada – un ir pazīstama ar to, ka nekad nav kaujā atkāpies. Kopš NATO samitā Varšavā 2016. gada jūlijā pieņemtā lēmuma izvietot Baltijas valstīs un Polijā NATO spēkus kolektīvās aizsardzības stiprināšanas nolūkos “Asturias 31” pulka militārpersonas ir piedalījušās NATO kaujas grupā Ādažu militārajā bāzē kopā ar astoņu citu NATO sabiedroto militārpersonām. Latvijā atrodas arī Spānijā ražota kara tehnika – bruņumašīnas un tanki.

Vizītes laikā vēstniece parakstījās goda viesu grāmatā un pateicās spāņu brigādes un pulka vadībai par dalību NATO paplašinātās kaujas grupā Latvijā. Spānijas militārās amatpersonas atzīmēja, ka atzinīgi vērtē iespēju pildīt pienākumus NATO solidaritātes misijā, kā arī atzina, ka Ādažu bāze sniedz labas iespējas attīstīt kaujas spējas klimatiskos apstākļos, kas viņu pašu bāzē Spānijā nebūtu iespējami.

Šobrīd Latvijā NATO spēkos piedalās deviņas valstis – Kanāda (vadošā valsts), Albānija, Itālija, Polija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Melnkalne un Čehijas Republika. Spānijas kontingents ir otrs lielākais pēc Kanādas, un tajā ir ap 300 militārpersonu, tai skaitā apkalpojošais personāls

Rotācijas notiek periodiski un ilgst vidēji sešus mēnešus. NATO paplašinātajā kaujas grupā (eFP; Enhanced Forward Presence) spāņu karavīriem ciešā sadarbībā ar Latvijas armiju un ārzemju kontingentiem notiek apmācības ar militāro aprīkojumu, tiek vingrinātas kaujasspējas un notiek treniņi militāro spēku saliedēšanai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā