Latvijas vēstniece Spānijā piedalās Eiropas balvas pasniegšanā Justē

10.05.2019. 18:51

2019. gada 9. maijā Latvijas vēstniece Spānijas Karalistē Argita Daudze piedalījās Eiropas un Iberoamerikas akadēmijas rīkotajā svinīgajā pasākumā par godu Eiropas dienai un Kārļa V Eiropas balvas pasniegšanai. Akadēmija atrodas Justes klosterī Ekstremadūrā, kas plaši zināms kā vieta, kur savas dzīves pēdējos gadus pavadīja imperators Kārlis Piektais.

Šogad pirmo reizi balvu saņēma Eiropas Padomes projekts “Eiropas Kultūras maršruti”. Latvija šim projektam pievienojās šogad, bet caur Latviju jau iet divu citu Eiropas Padomes projektu maršruti – Hanzas un Jūgensdstila maršruts.

Balvas pasniegšanas ceremonijā klātesošos uzrunāja Spānijas karalis Felipe VI. Viņš uzsvēra, ka Eiropas pilsoņu veidotajā apvienībā dažādo tautu kultūru mantojuma apzināšanai ir būtiska loma kontinenta vienotības veicināšanā. Gan Spānijas valsts galva, gan Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Turbjorns Jaglands izcēla to vērtību nozīmi, uz kurām balstās Eiropas Padome, pirmkārt, cilvēktiesību ievērošanu un toleranci, kas ir līdzāspastāvēšanas pamatā. Eiropas Padomes ilglaicīgais vadītājs atzīmēja arī pienākumu ievērot valstu pamatlikumu – konstitūciju.

Vēstniece A. Daudze apmeklē Eiropas balvas pasniegšanas ceremoniju ik gadu kopš 2016.gada. Starp aicinātajiem viesiem ir Eiropas un Iberoamerikas vēstnieki, Spānijas amatpersonas, akadēmiķi, Ekstremadūras autonomā reģiona vadītāji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā