Vēstniece Argita Daudze piedalās seminārā, atzīmējot Eiropas Savienības paplašināšanos 2004. gadā

14.04.2019. 01:28

11. aprīlī vēstniece Argita Daudze piedalījās seminārā Eiropas mājā Madridē, atzīmējot 15. gadadienu kopš Eiropas Savienības paplašināšanās 2004. gadā.

Desmit vēstnieki, kas pārstāv Eiropas valstis, kuras pievienojās ES 2004. gadā, seminārā diskutēja par ieguvumiem pēc ES paplašināšanās, uzsverot, ka tas ir vēsturisks panākums. Vēstnieki bija vienisprātis, ka paplašināšanās bija un turpina būt ieguvums visiem un uzsvēra, ka mūsdienās saskaroties ar jauniem izaicinājumiem, ir svarīga ES valstu vienotība. Spānijas un Eiropas institūciju pārstāvji pieminēja to, ka ES paplašināšanās 2004. gadā bija Eiropas morāls pienākums pret jaunajām dalībniecēm, un tādejādi tika aizvērta sāpīga vēstures lappuse. Šajā sakarā vēstniece A. Daudze aicināja atteikties no apzīmējuma “ekskomunistiskās valstis“, ko nereti vēl aizvien lieto akadēmiskajās, žurnālistu un arī politiķu aprindās, un nebija izņēmums arī šajā seminārā.

Eiropas konventa 2003 dalībnieki Janos Martonji (János Martonyi) no Ungārijas, Jans Kavans (Jan Kavan) no Čehijas un Spānijas pārstāvis Iņigo Mendezs de Vigo (Iñigo Méndez de Vigo) apsprieda šodienas izaicinājumus ES, vēršot uzmanību uz pieaugošo populismu, ko veicina informācijas un zināšanu trūkums par ES. Tika piedāvāts vairāk uzmanības pievērst izglītībai, paredzot topošos pilsoņus apmācīt ne tikai viņu tiesību, bet arī pilsoņu pienākumu jautājumos.

Semināru pagodināja diplomātiskā korpusa pārstāvji, Spānijas amatpersonas, kuras veicinājušas paplašināšanos, piedalījās Eiropas Kustības, citu sabiedrisku organizāciju pārstāvji un studenti. Semināra idejas autors bija Čehijas vēstnieks Spānijā Ivans Jančeks (Ivan Jančárek). Seminārs tika rīkots sadarbībā ar Eiropas Savienības māju Madridē.

Pasākumā piedalījās Latvijas vēstniece Argita Daudze, Lietuvas vēstniece Skaiste Aņuliene (Skaistė Aniulienė), Polijas vēstniece Marcena Adamčuk (Marzenna Adamczyk), Čehijas vēstnieks Ivans Jančeks (Ivan Jančárek), Ungārijas vēstniece Eniko Gjori (Enikő Győri), Slovākijas vēstnieks Jaroslavs Blaško (Jaroslav Blaško), Slovēnijas vēstniece Renata Cvelbara Beka (Renata Cvelbar Bek), Kipras vēstniece Eniko Gjori (Koula Sophianou) un Maltas vēstnieks Vanni Xuereb (Vanni Xuereb).

https://thediplomatinspain.com/en/2019/04/the-10-countries-of-2004-enlargement-agree-that-eu-is-a-success-story/

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā