Latvija un Dienvidkoreja tiek savienota ar gaisa tiltu, realizējot pirmo tiešo lidojumu starp abām galvaspilsētām

30.05.2019. 05:33
Latvija un Dienvidkoreja tiek savienota ar gaisa tiltu, realizējot pirmo tiešo lidojumu starp abām galvaspilsētām

24.maijā, pirmo reizi Latvijas un Dienvidkorejas diplomātisko attiecību vēsturē starp abām galvaspilsētām notika pirmais tiešais komerciālais lidojums, kuru organizēja viena no Korejas lielākajām tūrisma aģentūrām “Hanjin Travel” un realizēja lidsabiedrība “Korean Air” ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta, Lidostas “Rīga”, LIVE RIGA un Latvijas vēstniecības Korejas Republikā atbalstu.

“Korean Air” gaisa kuģis “Airbus A330-200” uz Latviju atveda vairāk nekā 200 pasažierus, kuri no Rīgas lidostas devās ceļojumā pa Baltijas valstīm. Kopumā šogad plānoti trīs lidojumi - 24. un 31. maijā, kā arī 7. jūnijā. Lidojumi ir gandrīz izpārdoti.

“Es esmu īpaši aizkustināts un gandarīts ar tiešā reisa atklāšanu starp Latviju un Koreju. Korejieši ir aktīvi ceļotāji un paplašinot ceļojumu diapazonu ir gatavi iepazīst jaunus galamērķus, tāpēc man ir īpašs prieks, ka sadarbojoties ar Hanjin Travel, Rīgas lidostu, LIAA un LIVE RIGA ir izdevies realizēt šo projektu”, pavadot pirmo lidojumu uz Rīgu teica vēstnieks Pēteris Vaivars.

Kopš vēstniecības atvēršanas Korejas Republikā 2015.gada nogalē vēstniecība sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu, LIVE RIGA un citiem partneriem ir aktīvi darbojusies tūristu piesaistē no Korejas, organizējot tūrisma seminārus, piedaloties tūrisma izstādēs un iepazīstinot Latviju klātienē Latvijas iepazīšanās braucienos. Ir izveidota arī Latvijas brošūra korejiešu valodā un tulkotas Baltijas kartes un Rīgas brošūra, kas ir pieejamas katram tiešo čarterreisu pasažierim.

Tālo lidojumu attīstība ir viens no lidostas “Rīga” stratēģiskajiem mērķiem, un tieši čarterlidojumi ir “pirmās bezdelīgas”, kas ļauj Rīgai iezīmēties kā pievilcīgam galamērķim ne tikai Eiropā, kur jau esam ieguvuši stabilas pozīcijas ar plašāko maršrutu tīklu Baltijā, bet arī pasaules kartē,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce

LIAA direktors Andris Ozols uzsver: "Šis notikums ir ieguvums Latvijas atpazīstamības veicināšanai Korejā un pierādījums, ka Baltijas reģions korejiešiem var būt ērti sasniedzams Eiropas tūrisma galamērķis. Saredzam nākotnes potenciālu - veiksmīgi realizējot šī gada čarterprogrammu, varēsim piesaistīt jaunas tūristu plūsmas no Korejas."

“Esmu gandarīts, ka tieši “Hanjin Travel” ir pārgriezusi lentu pirmajam čarterlidojumam uz Latviju, Korejai vistuvāko Eiropas nāciju. Šī lidojuma uzsākšana ir prasījusi 28 gadus kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp abām valstīm 1991.gadā, un tas ļaus korejiešiem plašāk iepazīt Latvijas dabas skaistumu un kultūras mantojumu. Vēlos pateikties Latvijas vēstniecībai Korejā un tūrisma institūcijām par atbalstu šī projekta īstenošanā un Latvijas ļaudīm par interesi un mīlestību pret Koreju,” pauž “Hanjin Travel” direktors Kjo Vuks Āns (Kyo Wook AHN).

“Korean Air” gaisa kuģis lidostā “Rīga” tika tradicionāli sagaidīts ar ūdens salūtu, bet viesi no Korejas sveikti ar tautas mūziku Babītes koklētāju ansambļa “Balti” izpildījumā.

2018.gada nogalē Ņujorkā Latvijas un Korejas Republikas ārlietu ministri parakstīja Gaisa satiksmes līgumu, kas tika ratificēts Latvijas parlamentā 2019.gada janvāri. Līdz ar minētā  līguma stāšanos spēkā ir izveidots tiesiskais pamats regulāro tiešo lidojumus veikšanai starp abām valstīm.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 80, bet vasaras sezonā - uz vairāk nekā 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2018.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 7 miljonus pasažieru – 44% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Latvijas vēstniecība Korejas Republikā ir viena no jaunākajām Latvijas divpusējām diplomātiskajām pārstāvniecībām ārvalstīs, kas atvērta 2015.gada septembrī. Tās galvenais darbības virziens ir ekonomiskās sadarbības veicināšana un Latvijas atpazīstamības veicināšana Korejā. No 2016.gada janvāra pirmais Latvijas rezidējošais vēstnieks Korejas Republikā ir Pēteris Vaivars.

Foto: Lidosta Rīga

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā