Laulības reģistrācija Itālijā

01.03.2016. 12:02

Saskaņā ar Itālijas tiesību normām laulības var notikt civiltiesiskā kārtībā (il matrimonio civile) vai baznīcā (il matrimonio religioso).

Itālijā laulību var noslēgt tikai tajā gadījumā, ja nepastāv neviens no Itālijas Civillikumā noteiktajiem šķēršļiem – aizliegumi, personas brīvības ierobežojumi, nepieļaujamas radniecības saites, tiesību pārkāpums, aizliegums noslēgt otrās laulībās. Ir jāievēro arī likumā noteiktais minimālais vecums, no kura ir tiesības stāties laulībā – 18 gados vai 16 gados ar īpašu atļauju.   

Latvijas valstspiederīgajiem, kuri pastāvīgi uzturas (la residenza) vai kuriem ir reģistrēta dzīvesvieta (il domicilio) Itālijā, par paredzamo laulību ir jāpaziņo attiecīgajai pašvaldībai atbilstoši savai pastāvīgajai dzīvesvietai vai reģistrētajai adresei. Papildus tam ir jāiesniedz Latvijas vēstniecības Itālijā izdota izziņa par ģimenes stāvokli, kas apliecina, ka atbilstoši piemērojamiem likumiem nepastāv nekādi šķēršļi laulības slēgšanai (nulla osta). Tāpat ir jāiesniedz dokuments, kas apliecina personas likumīgu uzturēšanos Itālijas teritorijā.

Par izziņu saņemšanas aicinām sazināties ar vēstniecību: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latvijas valstspiederīgais, arī tajos gadījumos, kad nav pastāvīgās dzīvesvietas vai reģistrētās adreses Itālijā, ir tiesīgs apprecēties Itālijā. Šajos gadījumos Itālijas ierēdnis, kurš ir atbildīgs par civilstāvokļu aktu reģistrāciju, sastādīs attiecīgu protokolu un laulības varēs noslēgt bez to iepriekšējas publiskošanas.

Lai precizētu iesniedzamo dokumentu klāstu, kas nepieciešami laulības reģistrācijai Itālijā, aicinām sazināties ar iestādi, kur plānojiet noslēgt laulību.