Vinetas Kaulačas darbi aplūkojami Itālijas parlamenta izstāžu zālē

25.03.2009. 17:41

Šovakar, 25.martā, Romā, Itālijas parlamenta Pārstāvju palātas izstāžu zālē Complesso di Vicolo Valdina tiks atklāta izstāde Nuove Creativita del Mondo (Jaunrade pasaulē), kuras kolekcijā ietverti arī divi latviešu gleznotājas Vinetas Kaulačas darbi – Gravitācija I un Gravitācija II. Izstādi rīko Itālijas mākslas un kultūras aktivitāšu aģentūra Federculture, kas  piedāvās ikgadējā konkursa Centro Periferia (Centrs un nomale) pēdējo sezonu uzvarētāju darbus.

Itālijas mākslas un kultūras aktivitāšu aģentūra Federculture pārrauga valsts nozīmīgākos izstāžu kompleksus, kā arī rūpējas par mākslas procesiem un kultūras dzīvi  Itālijā. Ik gadu tā rīko konkursu Centro Periferia, lai pievērstu plašu mākslas profesionāļu uzmanību labākajiem jaunajiem māksliniekiem, kas tiek īpaši atlasīti visā pasaulē. 2007.gadā konkursā piedalījās arī V. Kaulača un guva teju nedalītas žūrijas simpātijas – par viņas darbiem nobalsoja 90% žūrijas locekļu, ko veidoja starptautiski atzītas laikmetīgās mākslas autoritātes. Uzvara konkursā pirms gada tika atzīmēta ar V.Kaulačas darbu personālizstādi Federculture centrālajā ēkā Romā.

Uz izstādes atklāšanu ieradīsies Itālijas parlamenta, Kultūras mantojuma un aktivitāšu ministrijas, Ārlietu ministrijas un diplomātiskā korpusa pārstāvji, kā arī valsts mēroga kultūras institūtu un nozīmīgāko izstāžu aģentūru vadītāji. Ir gaidāma plaša rezonanse nacionālajos plašsaziņas līdzekļos. Izstāde būs apskatāma līdz šī gada 3.aprīlim.          

Vēstniecība sirsnīgi pateicas aviosabiedrībai airBaltic un tās prezidentam Bertoldam Flikam personīgi par atbalstu šī projekta īstenošanā, nodrošinot latviešu mākslinieces darbu transportu uz Romu, kā arī autores klātbūtni izstādes atklāšanā.

index.php?option=com_content&view=article&id=27224>Fotogalerija