Parakstīti līgumi starp Latviju un Albāniju par sadarbību terorisma un organizētās noziedzības apkarošanā un klasificētās informācijas aizsardzībā

21.12.2009. 13:27

16.decembrī Albānijas galvaspilsētā Tirānā tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Albānijas Republikas Ministru padomes līgums par sadarbību cīņā pret terorismu, organizēto noziedzību, nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti, kā arī Latvijas Republikas valdības un Albānijas Republikas Ministru padomes līgums par savstarpēju klasificētās informācijas aizsardzību.

Līgumi tika parakstīti Latvijas vēstnieces Albānijā, kas rezidē Romā, Astras Kurmes darba vizītes Albānijā ietvaros.

Vairāku tikšanos laikā Albānijas Iekšlietu, Ārlietu un Transporta, darba un telekomunikāciju lietu ministrijās vēstniece ar Albānijas puses pārstāvjiem pārrunāja iespējas padziļināt divpusējo un daudzpusējo sadarbību starp abām valstīm. Latvijas vēstniece izteica nedalītu Latvijas atbalstu Albānijas integrācijas procesiem Eiropas Savienībā, kā arī Albānijas centieniem panākt vīzu režīma atcelšanu tās pilsoņiem ieceļojot un uzturoties Eiropas Savienības teritorijā. Tāpat puses vienojās turpināt darbu pie savstarpējās līgumtiesiskās bāzes attīstības, kā arī sekmēt ekonomisko sakaru veicināšanu starp abām valstīm.