Latvijas ārsti viesojas Neapoles universitātē

29.05.2009. 12:53
 

No 28. līdz 29.maijam pēc Latvijas vēstniecības Itālijā iniciatīvas Neapolē notiek Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadības Doc.Dr.med. Dzintaras Mozgas un Dr.med. Anda Lāča vizīte Neapoles "Federico II" universitātē, lai runātu par sadarbības iespējām gan ārstniecības, gan medicīniskās izglītības un zinātnes attīstības jomās.

Vizītes ietvaros plānotas tikšanās ar dažādu universitātes departamentu un zinātnisko institūtu vadītājiem. Latvijas ārstiem tiks prezentēta telemedicīnas programma, kuras galvenais mērķis ir izmantot telekomunikāciju un datu pārraides tīklus, lai izplatītu digitālo, audio un vizuālo medicīnas informāciju, izvērtējot tās pielietošanas iespējas sadarbībai ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Tikšanās laikā tiks pārrunāta sadarbība bērnu ar neiroloģiskām un ģenētiskām slimībām ārstēšanā, kā arī mācību apmaiņas programmas rezidentiem un praktizējošiem ārstiem. Paredzēts iepazīties arī ar molekulārās bioloģijas un biotehnoloģiju zinātnes un pētniecības institūta "CEINGE – Biotecnologie Avanzate" darbu.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca un Neapoles "Federico II" universitāte ir noslēgusi sadarbības līgumu, kas paredz pieredzes apmaiņu, praktizējošo ārstu un rezidentu apmācību, sadarbību medicīnas zinātnes attīstībā un projektu ar kopīgām interesēm realizēšanā.

Aviokompānija "airBaltic" vienmēr ir atsaukusies Latvijas vēstniecības Itālijā sadarbības lūgumiem un arī šoreiz ir piešķīrusi bezmaksas aviobiļetes Latvijas ārstiem lidojumiem Rīga-Roma-Rīga, kas bija nozīmīgs atbalsts šī projekta īstenošanai.