Atklāts goda konsulāts Katānijā

24.11.2009. 16:36

2009.gada 18.novembrī notika svinīga Latvijas Republikas goda konsulāta Katānijā ar konsulāro apgabalu Sicīlijā (Itālija) atklāšana, kas tika organizēta kopā ar pieņemšanu par godu Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas 91. gadadienai. Viesu vidū aicinātas bija vairākas Itālijas augsta līmeņa amatpersonas, ārvalstu militārā korpusa pārstāvji, citu valstu konsuli un goda konsuli, kultūras pārstāvji, žurnālisti un citi Latvijas draugi.

Atklāšanā uzrunu teica Itālijas Deputātu palātas deputāts Rikardo Miļjori (Riccardo Migliori), kurš Itālijas parlamentā vada Itālijas – Baltijas valstu parlamentārās sadarbības grupu, atzīmējot, ka šis goda konsulāts ir uzcēlis vēl vienu tiltu starp Latviju un Itāliju, tuvinot vēl vairāk abas šīs Eiropas zemes un Eiropu kopumā. Savukārt, Latvijas vēstniece Itālijā Astra Kurme pateicās sicīliešiem par viņu sirsnību un milzīgo interesi, kādu tie vienmēr izrādījuši par Latviju abu valstu visdažādāko jomu pārstāvju tikšanās reizēs.

Jaunais goda konsuls Katānijā Nuncio Santi Džuzepe Di Paola (Nunzio Santi Giuseppe Di Paola) ir advokāts un viena no lielākajiem Sicīlijas advokātu birojiem "Di Paola" īpašnieks ar specializāciju komerctiesību jautājumos. Ar šī goda konsulāta atvēršanu ir stiprināta Latvijas interešu aizstāvība Sicīlijā gan dažāda veida sadarbības attīstīšanai, gan arī konsulāro jautājumu efektīvākai risināšanai Latvijas valstspiederīgo aizsardzībai. Tā arī goda konsulāts veicinās Latvijas-Sicīlijas tūristu apmaiņu, kur liels atbalsts ir aviokompānijas airBaltic piedāvātais lidojumu savienojums Katānija-Roma-Rīga.

Latvijas Republikas goda konsulāta Katānijā kontaktinformācija:

"Di Paola & Partners"

Corso Italia 171,

95127 Catania, Italia

Tel.: 0039 095 722 1027

Fakss: 0039 035 38 22 55

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Interneta mājas lapa: www.consolatolettonia.it