Vēstniecības darbinieki dāvina ceļojumu uz Romu bērnu zīmējumu konkursa uzvarētājam

05.12.2008. 17:27


Latvijas Republikas vēstniecība Itālijā ir nolēmusi noslēgt 2008. gadu ar īpašu labas gribas projektu. Ar vēlmi rosināt Latvijas bērnos ticību saviem spēkiem, kā arī radošā darbā sasniedzamiem panākumiem, uz Itālijas galvaspilsētu ir uzaicināts bērnu zīmējumu konkursa uzvarētājs.

2008. gada sākumā Itālijas-Baltijas valstu asociācija rīkoja bērnu zīmējumu konkursu "Koku tikšanās", kura ietvaros konkursa uzvarētājam tika solīts ceļojums uz Itāliju. No Latvijas ar brīnišķīgiem zīmējumiem konkursā piedalījās vairāk nekā 200 pirmo klašu skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem. Diemžēl dažādu apstākļu dēļ konkursa noslēgums izpalika.

Tādēļ vēstniecības darbinieki ir nolēmuši šī konkursa noslēgumu sarīkot pašu spēkiem. No saviem personīgajiem līdzekļiem ir saziedota vajadzīgā summa, lai varētu uzaicināt skaistākā zīmējuma autoru (kopā ar vienu no vecākiem) apmeklēt Itālijas galvaspilsētu. No visiem iesūtītajiem darbiem vēstniecības darbinieki ir izraudzījušies uzvarētāju – Krāslavas rajona Kombuļu pagasta Sauleskalna pamatskolas skolnieku Inesi Ēriku Cibuļski (skolotāja Solvita Mežiņa) un ar patiesu prieku jau šī gada 9.decembrī gaida viņu kopā ar māmiņu ierodamies viesos Romā.

Romas apciemojuma laikā jau pirmajā dienā Inesis Ēriks vēstniecībā atklās bērnu zīmējumu izstādi – visu Ziemassvētku laiku vēstniecības darbiniekus un apmeklētājus priecēs konkursam iesūtītie zīmējumi. Turpmākās divas dienas zēnu gaida virkne aizraujošu piedzīvojumu – ir ieplānots Kolizeja un senās Romas forumu apmeklējums, tiks apciemoti eksotiski dzīvnieki Romas Zooloģiskajā dārzā, tiks atvēlēts laiks radošām nodarbībām Romas bērnu centrā Explora, kā arī daudzām citām aktivitātēm, kas ikdienā iepriecina katru Romas bērnu. Tāpat Inesis Ēriks tiks pavadīts uz Romas Svētā Pētera katedrāli, kuras laukumā katru gadu tiek uzstādīta galvenā pilsētas Ziemassvētku egle, kā arī viena no pasaules skaistākajām Jēzus dzimšanas ainiņām.

Vēstniecības darbinieki no visas sirds pateicas šī projekta atbalstītājiem: aviosabiedrībai airBaltic, kas uzvarētājam un viņa māmiņai ir piešķīrusi bezmaksas biļetes uz Itālijas galvaspilsētu, kā arī Krāslavas rajona padomei par pretimnākšanu un atbalstu šīs idejas īstenošanā visos tās etapos.

index.php?option=com_content&view=article&id=26631>Fotogrāfijas