Aleksandrs Antoņenko un Latvijas vēstniecība Itālijā 18.novembrī dāvina svētku koncertu

14.11.2008. 16:29


18.novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienai Itālijā, Romā, Palazzo della Cancelleria Vazāri zālē, Latvijas vēstniecība Itālijā ar airBaltic, Latvijas - Itālijas kultūras sadarbības asociācijas Progetto Lettonia un Latvijas Ārlietu ministrijas atbalstu publiskās diplomātijas projektu ietvaros mūsu valsts draugiem rīkos svētku koncertu. Koncerta programmā iekļautas skaistākās latviešu autoru J.Mediņa, A. Kalniņa, E.Dārziņa un J.Kalniņa dziesmas, kā arī plaši pazīstamas Dž. Pučini, F.Lehāra, Ž.Bizē, A.Dvoržāka operu ārijas. Ņemot vērā, ka decembra sākumā Aleksandrs Antoņenko Romas Operas teātrī uzstāsies maestro Rikardo Muti iestudētā "Otello" titullomā, ar īpašu interesi tiek gaidītas ārijas arī no šīs operas. Pie klavierēm – Latvijas Nacionālās operas koncertmeistare Laila Holberga.

Šis koncerts ir Aleksandra Antoņenko dāvana Latvijai tās dzimšanas dienā.

Pēc koncerta vēstniecība rīkos svinīgo pieņemšanu, uz kuru ir uzaicināti koncerta viesi – Itālijā dzīvojošie tautieši, nozīmīgi sadarbības partneri valsts pārvaldes institūcijās, komercuzņēmumos, kultūras apvienībās, nevalstiskajās organizācijās, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Palazzo della Cancelleria ir viens no skaistākajiem Romas renesanses arhitektūras pieminekļiem vecpilsētas pašā centrā. Koncerta zāle, savukārt, savu īpašo nosaukumu guvusi, pateicoties slavenā mākslinieka un renesanses jēdziena ieviesēja Džordžo Vazāri freskām, kas padara to par vienreizēju mākslas darbu.

Šis notikums tiek organizēts Latvijas 90 gadu jubilejas svinību ietvaros.