Aleksandra Antoņenko koncerts Romā

21.11.2008. 17:39

Šī gada 18. novembra vakarā ar izciliem panākumiem Romas Palazzo della Cancelleria Vazari zālē notika Aleksandra Antoņenko koncerts par godu LR dibināšanas 90. gadadienai. Koncerta programmā izskanēja skaistākās latviešu autoru J.Mediņa, A. Kalniņa, E.Dārziņa un J.Kalniņa dziesmas, kā arī plaši pazīstamas Dž. Pučini un Ž.Bizē operu ārijas. Ņemot vērā, ka decembra sākumā A. Antoņenko uzstāsies maestro Rikardo Muti iestudētā Dž. Verdi "Otello" titullomā Romas Operas teātrī, ar īpašām ovācijām tika uzņemtas ārijas no šīs operas. Pie klavierēm – LNO koncertmeistare Laila Holberga.

Vēstniecība sirsnīgi pateicas Aleksandram Antoņenko par viņa veltījumu Latvijai tās nozīmīgajā jubilejā, kā arī izsaka dziļu pateicību sadarbības partneriem: Latvijas Nacionālajai operai un A. Žagaram personīgi, LR Ārlietu ministrijai, LR Aizsardzības ministrijai, AS airBaltic un Progetto Lettonia, kas sniedza nozīmīgu atbalstu koncerta īstenošanā.

Palazzo della Cancelleria ir viens no skaistākajiem renesanses arhitektūras pieminekļiem Romas vecpilsētas pašā centrā. Koncerta zāle, savukārt, savu īpašo nosaukumu guvusi, pateicoties slavenā mākslinieka un renesanses jēdziena ieviesēja Džordžo Vazāri freskām, kas padara to par vienreizēju mākslas darbu.

index.php?option=com_content&view=article&id=26554>Fotogrāfijas

Šis notikums tiek organizēts Latvijas 90 gadu jubilejas svinību ietvaros.