Sanmarīno atzīmē Baltijas ceļa 30. gadadienu

04.12.2019. 15:42

2019. gada 3. decembrī Sanmarīno vidusskolas Aula Magna norisinājās Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīts pasākums “Baltijas ceļš – trīs valstis roku rokā atgūst brīvību – Igaunija, Latvija, Lietuva – 1989. gada 23. augusts” (“The Baltic Way – three countries regain liberty hand-in-hand - Estonia, Latvia, Lithuania - 23 August 1989”).

Skolēnus uzrunāja Sanmarīno vidusskolas direktors Dž. Esposito (Giacomo Esposito), Sanmarīno Ārlietu, politisko un tieslietu lietu ministrs N. Renci (Nicola Renzi), Latvijas vēstniece Sanmarīno S. Āboltiņa un Lietuvas vēstnieks Sanmarīno R. Šlepavičus (Ričardas Šlepavičius). Pasākuma moderatore bija Sanmarīno vēstniece Baltijas valstīs S. Berti (Sivia Berti).

Uzrunās tika akcentēta gan Baltijas ceļa nozīme Baltijas valstu neatkarības atgūšanā, gan demokrātijas, brīvības un vērtību nozīme. Latvijas vēstniece S. Āboltiņa aicināja jauniešus neaizmirst, ka tas viss nav pašsaprotams, un pie tā ir jāstrādā katru dienu, kā arī vajadzības gadījumā jāsadodas rokās, lai to aizstāvētu.

Skolēniem arī tika parādīti vairāki video materiāli par Baltijas ceļu: “Baltic Way 30 - #ActBalticWay” (Latvija), Askolds Saulītis “Baltijas brīvības ceļš” (Latvija), “The Inimitable Baltic Way” (Lietuva), kā arī digitālās izstādes - “Baltic Way 30: One History, Two Million Stories” (Igaunija), “The Baltic Way that moved the world. August 23, 1989” (Latvija). Skolēniem bija pieejama arī brošūra par Baltijas ceļu un citi informatīvie materiāli. Aktīvākajiem skolēniem bija sagatavotas īpašas pārsteiguma balvas.

Pasākumā piedalījās Sanmarīno Ārlietu, politisko un tieslietu lietu ministrijas diplomāti un 120 vidusskolas pēdējo klašu skolēnu, kuru mācību programmā šajā gadā ir iekļauts šis vēstures periods, kā arī viņu skolotāji. Pasākuma noslēgumā, Baltijas ceļa prezentācijas iedvesmoti, visi sadevās rokās, veidojot simbolisku cilvēku “ķēdi” līdzīgi kā šajā unikālajā notikumā pirms 30 gadiem.

Pasākumu organizēja trīs Baltijas valstu vēstniecības Sanmarīno sadarbībā ar Sanmarīno Ārlietu, politisko un tieslietu lietu ministriju un Sanmarīno vidusskolu.

Latvijas vēstniecības Sanmarīno sniegtais atbalsts izstādes rīkošanai ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā