Seminārs Milānas Universitātē par Latvijas un Itālijas attiecībām Eiropas kontekstā

09.05.2019. 16:13
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Seminārs Milānas Universitātē par Latvijas un Itālijas attiecībām Eiropas kontekstā

2019. gada 8. maijā Milānas Universitātē Latvijas vēstniecība Itālijā sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un Latvijas Nacionālo arhīvu organizēja semināru “The Interwar Period in Europe. Latvia and Italy: Similarities, Differences, Relations”, lai akadēmiskajā vidē prezentētu divus iepriekš īstenotos Latvijas valsts Simtgades Publiskās diplomātijas projektus – izstādi “Latvija un Itālija: 100 draudzības gadi” un digitālo izstādi par Itālijas lomu Latvijas valsts tapšanā un Latvijas diplomātija Itālijā starpkaru periodā (pieejama elektroniski Latvijas vēstniecības Itālijā mājas lapā itāļu valodā).

Izstāde “Latvija un Itālija: 100 draudzības gadi” no 13. līdz 17. maijam būs apskatāma pie Aula Magna Milānas Universitātes ēkā Via Festa del Perdono 7.

Seminārs tika organizēts starp Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanās dienu 4. maijā un Eiropas svinību dienu 9. maijā par godu Latvijas valsts simtgadei, Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO 15. gadadienai Latvijas dienu Itālijā ietvaros, lai turpinātu popularizēt Itālijas īpašo lomu Latvijas valsts starptautiskās atzīšanas procesā un daudzveidīgo sadarbību dažādās jomās līdz pat mūsdienām.

Semināru atklāja Milānas Universitātes vice-rektore profesore Antonella Baldi (Antonella Baldi) un Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa. Semināru moderēja Milānas Universitātes profesore Džulija Lami (Giulia Lami). Seminārā uzstājās LU profesors Ēriks Jēkabsons, Milānas Universitātes profesors Alesandro Vitale (Alessandro Vitale), digitālās izstādes veidotājs Dr. Rozario Napolitano (Rosario Napolitano) un izstādes “Latvija un Itālija: 100 draudzības gadi” izstrādē iesaistītā Latvijas Nacionālā arhīva eksperte PhD studente Aiga Bērziņa. Runātāji semināra gaitā atzina, ka būtu nepieciešams turpināt iesākto pētniecību.

Latvijas vēstniecība Itālijā jau ir uzsākusi sarunas par iespējām noslēgt Milānas Universitātes un LU sadarbības līgumu saskaņā ar 2018.gada aprīlī parakstītā “Latvijas Republikas valdības un Itālijas Republikas valdības līguma par sadarbību kultūrā, zinātnē un tehnoloģijā” izpildprogrammu 2018.-2020. gadam.

Seminārs ir Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norises pasākums. Latvijas vēstniecība Itālijā izsaka lielu pateicību Milānas Universitātei, Latvijas Universitātei, Latvijas Nacionālajam arhīvam un Latvijas goda ģenerālkonsulei Patrīcija Siņjorīni (Patrizia Signorini) par atbalstu un iesaisti projekta īstenošanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā