Latvijas Valsts prezidenta oficiālās vizītes laikā Itālijā izstādes “Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi” prezentācija Romas nacionālajā studiju institūtā

26.04.2019. 16:05
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 24. aprīlī Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa oficiālās vizītes un Latvijas dienu Itālijā laikā Romas nacionālajā studiju institūtā (Instituto Nazionale di Studi Romani) tika prezentēta izstāde “Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi”, kuru kā Latvijas valsts simtgades projektu ir veidojusi Latvijas vēstniecība Itālijā kopā ar sadarbības partneriem Latvijā un Itālijā.

Pasākumu atklāja Romas nacionālo studiju institūta direktors, profesors Gaetano Platania (Gaetano Platania). Tad sekoja Latvijas vēstnieces Itālijā Solvitas Āboltiņas un Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunas. Pēc izstādes apskates pasākuma viesi piedalījās svinīgajā pieņemšanā institūta brīnišķīgajā terasē ar panorāmas skatu uz Romu.

Vēstniece Solvita Āboltiņa savā uzrunā piekrita profesora Gaetano Platania teiktajam, ka, neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu, saiknēm starp Latviju un Itāliju, Latviju un Romu ir dziļas vēsturiskas saknes, kuras mēs varam turpināt apzināties. Šīm saiknēm ir arī nākotnes attīstības iespējas, kuras mēs ikviens savā veidā varam īstenot. 1938. gada 3. martā Latvijas vēstnieks Itālijā Arnolds Spekke ir teicis runu Romas nacionālajā studiju institūtā, uzsverot: “Jūras veido kultūras apļus, un tas lielā mērā attiecas uz Vidusjūru. Jūras krasti veido perifērijas, kas tiecas uz jūru kā uz gravitācijas centru. Nevienu pie jūras dzīvojošu tautu, kura spēj izmantot šo situāciju, nevar uzskatīt par mazu tautu”.

Izstādes prezentācijas pasākumā piedalījās arī Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fuči (Sebastiano Fulci), Latvijas goda konsuls Itālijā Kanio Trione (Canio Trione), bijušie Itālijas vēstnieki Latvijā, diplomātiskā korpusa Itālijā, Itālijas prezidenta kancelejas, Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas pārstāvji, Romas nacionālā studiju institūta biedri un dažādu Latvijas – Itālijas sadarbības jomu pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā