Romas liceja skolēni Latvijas vēstniecībā Itālijā gatavojās ANO sarunu vešanas izspēlei

13.02.2019. 17:13

2019. gada 13. februārī Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa un vēstniecības kolektīvs uzņēma Romas Makjavelli liceja (Liceo Machiavelli) skolēnus, kas gatavojas Latvijas pozīcijas aizstāvēšanai ANO sarunu vešanas izspēlē Romā š.g. maijā. Tika sagatavota īpaša programma, lai nodrošinātu skolēnu pilnvērtīgu iesaisti šajā “Globālās darbības aģentūras” (Global Action agency) projektā “Diplomātijas izglītība” (Diplomacy Education). Skolēni ar interesi uzklausīja prezentācijas par Latviju un Latvijas vēstniecības Itālijā darbu, kā arī uzdeva jautājumus. Pasākumā piedalījās arī liceja skolotāja Alessandra Sorci un “Globālās darbības aģentūras” prezidente Vanessa Boi. Latvijas vēstniecība Itālijā projektā iesaistās jau otro gadu.

Informācijai.

2018.g. 18. janvārī Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā, piedaloties ministram A. Alfano (Angelino Alfano), tika oficiāli uzsākts “Diplomātijas izglītības” projekts. “Globālās darbības aģentūru” sponsorē Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija un atbalsta ANO aģentūras Itālijā. “Diplomātijas izglītības” ietvaros skolēni iepazīst kādu no valstīm, diplomātijas darba specifiku, piedalās kādā no attiecīgās valsts vēstniecības organizētajiem pasākumiem un sagatavojas sarunu vešanas izspēlei kādā no ANO aģentūrām Itālijā (GAMUN – Global Action Model United Nations), pārstāvot attiecīgo valsti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā