Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa pārrunā Latvijas sadarbības iespējas ar Lombardijas reģionu un Milānas Universitāti

21.11.2018. 17:34

2018. gada 19. novembrī Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa Milānā, Lombardijas reģiona galvaspilsētā, tikās ar Lombardijas Reģiona prezidentu Atilio Fontana (Attilio Fontana) un Lombardijas Reģiona Padomes prezidentu Alesandro Fermi (Alessandro Fermi). Sarunās piedalījās arī Latvijas goda ģenerālkonsule Milānā Patrīcija Siņjorīni (Patrizia Signorini).

Latvijai ar nozīmīgo Lombardijas reģionu ir izveidojusies sadarbība ekonomikā, kultūrā un izglītībā, aktīvi darbojas Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība “ALISI”. Šī gada februārī Rīgas un Milānas pilsētas parakstīja sadarbības memorandu. Turklāt starp Rīgu un Milānu ir tiešie AirBaltic avio reisi. Tāpēc tikšanos laikā tika pārrunātas iespējas attīstīt sadarbību ekonomikā, piemēram, organizējot uzņēmēju apmaiņas vizītes, kā arī veicināt sadarbību kultūrā un zinātnē.

Savukārt 20. novembrī vēstniece tikās ar Lombardijas reģiona lielākās universitātes – Milānas Universitātes – vice-rektori profesori Antonellu Baldi (Antonella Baldi), lai pārrunātu nākotnes sadarbības iespējas. Vice-rektore prezentēja Milānas Universitāti un jau esošo sadarbību ar dažādām Latvijas augstskolām, kā arī pauda ieinteresētību to turpināt attīstīt dažādās jomās. Abas puses vienojās turpināt apzināt un īstenot konkrētas sadarbības iespējas, jo īpaši tāpēc, ka labs pamats ir šī gada aprīlī parakstītā “Latvijas Republikas valdības un Itālijas Republikas valdības līguma par sadarbību kultūrā, zinātnē un tehnoloģijā” izpildprogramma 2018.-2020. gadam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā