Milānā Latvijas simtgades svinības un izstādes "Latvija un Itālija: 100 gadi draudzības" prezentācija

21.11.2018. 11:54
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 19. novembrī Milānā, notika Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīta svinīga pieņemšana un Latvijas valsts Simtgades publiskās diplomātijas programmas projekta - izstādes "Latvija un Itālija: 100 gadi draudzības" – prezentācija. Itālijas latviešu kora “Saule” dalībnieces dziedāja Latvijas un Itālijas himnas, kā arī divas latviešu tautasdziesmas.

Svinīgā pieņemšana notika Lombardijas reģiona Padomes ēkas Palazzo Pirelli 31. stāvā ar skaistu panorāmas skatu uz Milānas pilsētu. Ar apsveikuma uzrunām Latviju simtgadē sveica Lombardijas reģiona Padomes sekretārs Dario Violi (Dario Violi) un Lombardijas Reģiona vice-prezidents Fabricio Sala (Fabrizio Sala).

Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa uzrunā uzsvēra gan Itālijas īpašo lomu Latvijas ceļā uz starptautisko atzīšanu, gan veiksmīgo Latvijas un Itālijas, kā arī Latvijas un Lombardijas reģiona sadarbību dažādās jomās. Prezentējot Latvijas valsts Simtgades Publiskās diplomātijas projektu – izstādi “Latvija un Itālija: 100 draudzības gadi”, vēstniece īpaši akcentēja Milānas vietu divpusējā sadarbībā.

Pieņemšanu Latvijas vēstniecība Itālijā rīkoja sadarbībā ar Latvijas goda ģenerālkonsuli Milānā Patrīciju Siņjorīni (Patrizia Signorini). Tajā piedalījās Milānas un Lombardijas reģiona pārvaldes augsta līmeņa amatpersonas un pārstāvji, vēstniecības un goda ģenerālkonsules sadarbības partneri, uzņēmēji, mediju un latviešu diasporas pārstāvji, utt., kopā apmēram 100 viesi.

Pasākumā tika izvietots arī 100gades baneris. Svētku pieņemšana bija viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Publiskās diplomātijas programmas norisēm Itālijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā