Romā Latvijas simtgadei veltītā svinīgā pieņemšana Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noskaņās

16.11.2018. 17:10
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 15. novembrī Romā notika Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīta svinīga pieņemšana un Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku prezentācija, ko atklāja Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa un Senatore Izabella Rauti (Isabella Rauti), Baltijas valstu sadraudzības starpparlamentu grupas prezidente.

Vēstniece Solvita Āboltiņa savā uzrunā uzsvēra Itālijas īpašo lomu Latvijas ceļā uz starptautisko atzīšanu un veiksmīgo abu valstu sadarbību dažādās jomās, kā arī prezentēja Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkus un to nozīmi Latvijas simtgades kontekstā. Atbildes uzrunā Senatore sveica Latviju simtgadē un pauda apņēmību veicināt parlamentāro sadarbību starp Itāliju un Latviju.

Svinīgo pieņemšanu papildināja Dziesmu un Deju svētku video projekcijas visas pieņemšanas laikā un Itālijas latviešu kora “Saule” pārstāvju muzikāls priekšnesums Dziesmu svētku gara izjūtas radīšanai. Kora “Saule” pārstāves š.g. 3. jūlijā, būdamas Dziesmu un Deju svētku dalībnieces, pie Brīvības pieminekļa sveica Itālijas prezidentu S. Matarellu (Sergio Mattarella) Valsts vizītes laikā.

Svinīgajā pieņemšanā piedalījās ap 130 Itālijas institūciju augsta līmeņa amatpersonas un pārstāvji, bijušie Itālijas vēstnieki Latvijā, diplomāti, Latvijas goda konsuli, vēstniecības sadarbības partneri, uzņēmēji, mediju un latviešu diasporas Itālijā pārstāvji.

Pasākuma telpās bija izvietoti 100gades baneri. Svinīgās pieņemšanas viesi tika cienāti arī ar produktiem no Latvijas.

Svētku pieņemšana bija viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Publiskās diplomātijas programmas norisēm Itālijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā