Romas liceja skolēni ar lielu interesi atklāj Latviju un Latvijas vēstniecības Itālijā darbu

17.04.2018. 17:56

Šodien, 17. aprīlī Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis un vēstniecības kolektīvs iepazīstināja ar Latviju un vēstniecības darbu Romas Dēmokrita zinātniskā liceja skolēnus (Liceo Scientifico Democrito, Classe 3E). Tika sagatavota īpaša programma, lai nodrošinātu skolēnu pilnvērtīgu iesaisti “Globālās darbības aģentūras” (Global Action agency) projektā “Diplomātijas izglītība” (Diplomacy Education). Skolēni ar lielu interesi uzklausīja prezentācijas, iesaistījās aktivitātēs un uzdeva precizējošus jautājumus. Pasākumā vēstniecībā piedalījās arī liceja skolotāja un “Diplomātijas izglītības” projekta pārstāvji.

Š.g. 18. janvārī Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā, piedaloties ministram A. Alfano (Angelino Alfano), tika oficiāli uzsākts “Diplomātijas izglītības” projekts. “Globālās darbības aģentūru” sponsorē Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija un atbalsta ANO aģentūras Itālijā.  “Diplomātijas izglītības” ietvaros skolēni iepazīst kādu no valstīm, diplomātijas darba specifiku, piedalās kādā no attiecīgās valsts vēstniecības organizētajiem pasākumiem un sagatavojas sarunu vešanas simulācijai kādā no ANO aģentūrām Itālijā (GAMUN – Global Action Model United Nations), pārstāvot attiecīgo valsti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā