Latvijas vēstniecība Boloņā rīko Latvijas literatūrai veltītu vakaru

22.03.2018. 18:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

21.martā Latvijas vēstniecība Itālijā Boloņas priekšpilsētas Kastenazo (Castenaso) teātrī rīkoja Latvijas simtgadei veltītu vakaru, kurā tulkotājs Paolo Pantaleo stāstīja par Latvijas valsti un kultūru, īpaši pievēršoties itāļu valodā tulkotajai Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka dzejai.  P.Pantaleo uzsvēra latviešu literatūras nozīmi, veidojot intelektuālu opozīciju padomju režīmam. 

Klātesošos pasākuma dalībniekus uzrunāja Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, kurš uzsvēra ciešo Latvijas un Itālijas saikni aizvadītā gadsimta garumā, kā arī šobrīd notiekošo aktīvo sadarbību.  Itālijai bija nozīmīga loma Latvijas valstiskuma atzīšanā. Klātesošos sveica arī Kastenazo pilsētas mērs Stefano Sermenegi (Stefano Sermeneghi) un pilsētas Domes padomnieks kultūras jautājumos Pjerfrančesko Prata (Pier Francesco Prata).

Pasākuma kontekstā notika arī Latvija vēstnieka Itālijā Arta Bērtuļa tikšanās ar Kastenazo pilsētas mēru Stefano Sermenegi.

Kopumā Latvijas un Itālijas sadarbība ir ļoti intensīva, tai skaitā arī kultūrā. Latviešu literatūra aizvien vairāk tiek tulkota itāļu valodā. Latvija jau daudzus gadus ir pārstāvēta gan Romas, gan Boloņas grāmatu gadatirgos.

Šis dzejas vakars ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā