Itālijas pilsētā Neapolē atklāta mākslinieces Lolitas Timofejevas personālizstāde

30.10.2017. 16:38

2017. gada 27.oktobrī  Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis piedalījās Latvijas mākslinieces Lolitas Timofejevas  personālizstādes Opus Alchymicum atklāšanā Neapolē.

Atklājot izstādi,  vēstnieks  uzsvēra Latvijas un Itālijas labās politiskās attiecības un ciešās saiknes kultūras, mākslas un izglītības jomās. Itālija bija starp pirmajām valstīm, kas de iure atzina Latviju 1921.gada 26.janvārī.  Latvijai ir laba sadarbība ar Neapoli, piemēram, ir noslēgts sadarbības līgums un notiek ārstu apmaiņa starp Federika II Universitāti un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Izstādes atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Neapoles Domes kultūras un tūrisma padomnieks Nino Daniele (Nino Daniele), Toskānas Padomes prezidents Eudženio Džani (Eugenio Giani) un citas amatpersonas.

Neapolē izstādīti apmēram 100 Lolitas Timofejevas mākslas darbi- gleznas, zīmējumi, skulptūras, instalācijas, tāpat izstādes laikā tiek demonstrētas īsfilmas.  Izstāde būs skatāma līdz 2.decembrim vienā no skaistākajām Neapole pilīm – Castel dell’Ovo un tiek veltīta Latvijas valsts simtgadei.

Māksliniece Lolita Timofejeva ir dzimusi un mācījusies Latvijā un kopš 1991.gada dzīvo Itālijā;  1997.gadā ar personālizstādi piedalījās Venēcijas biennālē. Mākslinieces darbi ir daudzos muzejos un privātās kolekcijās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā