Vēstniecībā Romā atsākas Latviešu skola

16.10.2017. 16:25

2017.gada 15.oktobrī Latvijas vēstniecībā  Itālijā pulcējās Romā dzīvojošie latviešu bērni, lai pēc vasaras brīvdienām  vēstniecības telpās atsāktu latviešu valodas un tradīciju apguvi. 

Šī mācību gada pirmo skolas nodarbību bērni uzsāka piedaloties Latvijas institūta rīkotajā sociālajā kustībā #GribuTeviApakaļ. Nodarbības laikā bērni ar lielu aizrautību un iejūtību darināja apsveikuma kartiņas Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem. Bērnu izgatavotos apsveikumus vēstniecība nosūtīs uz Latviju, lai seniorus apsveiktu Latvijas valsts dzimšanas dienā - 18.novembrī. Nodarbības laikā bērni arī atkārtoja zināšanas par Latvijas simboliem un, gatavojoties gaidāmajiem svētkiem, mācījās Latvijas valsts himnu.

Latviešu bērni no Romas un tās apkaimes šogad turpinās pagājušajā mācību gadā iesākto tradīciju un tiksies vēstniecības telpās reizi mēnesī, svētdienās. Latviešu skolas mērķis ir pulcēt Lacio reģiona latviešu bērnus, lai kopīgi ar spēlēm, dziedāšanu un dejošanu apgūtu latviešu valodu, izmantotu to savstarpējā saziņā un iegūtu zināšanas par Latvijas valsts vēsturi un tradīcijām. 

Vēstniecība izsaka pateicību Ritai Leščinskai par iniciatīvu un ieguldīto darbu Latviešu skolas Romā izveidošanā un nodarbību organizēšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā