Romā norisinās latviešu literatūrai un tās tulkojumiem itāļu valodā veltīta konference

20.05.2016. 16:28

19. maijā Latvijas vēstniecība Itālijā rīkoja zinātnisku konferenci, kas veltīta Latvijas un Itālijas kultūras sakariem “Latvijas literatūra itāļu valodas tulkojumos”.

Konferencē uzstājās Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, kurš atzīmēja latviešu valodas būtisko lomu Latvijas valsts dibināšanā un identitātes stiprināšanā. Vēstnieks pauda atbalstu Latvijas un Itālijas literātu un tulkotāju sadarbības veicināšanai, uzsverot, ka grāmatniecības un tulkojumu tēma ir būtisks elements, īpaši gatavojoties mūsu valsts simtgadei. Latvija aktīvi piedalās starptautiskajos grāmatu gadatirgos, jo ir ieinteresēta popularizēt gan latviešu literatūras mantojumu, gan modernās latviešu literatūras tulkošanu.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks klātesošos informēja par vērtīgākajām Itālijā publicētajām grāmatām  un dokumentiem, kas glabājas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Savukārt LNB bibliogrāfe Astra Šmite stāstīja par izcilās latviešu tulkotājas Martas Rasupes ieguldījumu latviešu literatūras tulkošanā un popularizēšanā Itālijā. M. Rasupe itāļu valodā ir tulkojusi tādus Latvijas literatūras klasiķu darbus kā Raiņa lugu “Jāzeps un viņa brāļi” un R. Blaumaņa romānu “Salna pavasarī”.  

Konferencē uzstājās arī Pizas Universitātes baltu filoloģijas profesors Pjetro Dini (Pietro Dini), tulkotājs un blogeris Paolo Pantaleo (Paolo Pantaleo) un rakstniece Pjēra Mateja (Piera Mattei), kuri klātesošos informēja par savu pieredzi darbā ar latviešu literatūru un tās tulkojumiem itāliski.

Tiekoties ar Romas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andreu de Paskvāli (Andrea De Pasquale), A. Vilks pārrunāja sadarbības stiprināšanu starp abu valstu nacionālajām bibliotēkām.

Vizītes laikā Itālijā A. Vilks tikās arī ar Vatikāna Apustuliskās bibliotēkas prefektu  Mons. Česari Pazini (Cesare Pasini) un viceprefektu Dott. Ambridžio Piadzoni (Ambrogio M. Piazzoni) un kā dāvinājumu viņiem nodeva Latvijas grāmatizdevēju asociācijas 2015. gadā zinātnisko grāmatu kategorijā balvu ieguvušo izdevumu Terra Mariana 1186-1888. Šī unikālā izdevuma sagatavošanā, kura vienīgais eksemplārs glabājas Vatikāna Apustuliskajā bibliotēkā, vairāku gadu garumā cieši sadarbojās LNB un Vatikāna Apustuliskā bibliotēka.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā