Romā informē par jaunām biznesa un investīciju iespējām Latvijā

04.12.2015. 14:14

3. decembrī Romā vēstniecība Itālijā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizēja biznesa forumu “Latvija: jaunas biznesa iespējas Itālijas uzņēmumiem”, lai veicinātu Latvijas atpazīstamību darījumu vidē, piesaistītu uzņēmēju interesi par biznesa attīstīšanu Latvijā un iespējamām investīcijām.

Semināru atklāja vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis, uzsverot, ka izaugsme un ekonomiskā attīstība ir viena no Latvijas prioritātēm. Vēstnieks arī norādīja, ka Latvija ir daudz paveikusi, lai izveidotu biznesam draudzīgu un labu strukturētu vidi, aicinot Itālijas uzņēmējus apmeklēt Latviju, lai iepazītos un atklātu jaunas sadarbības iespējas.

Latvijas Ārējās ekonomiskās pagaidu pārstāvniecības vadītāja Itālijā Andra Minkeviča dalībniekus detalizēti iepazīstināja ar Latvijas izaugsmes rādītājiem, biznesa vidi, kā arī investīciju un uzņēmējdarbības iespējām. Īpaša uzmanība tika pievērsta Latvijas labvēlīgajai nodokļu sistēmai un valsts atbalsta instrumentiem, vienkāršajam uzņēmumu reģistrācijas procesam, darbaspēka kvalitātei, kas ir vieni no galvenajiem nosacījumiem, vērtējot Latviju kā investīcijām pievilcīgu valsti un Baltijas reģiona darījumu centru.

Prezentāciju par Latvijas biznesa tēlu no ārvalstu uzņēmēju viedokļa sniedza starptautiskās zīmolvedības eksperts un uzņēmuma Bloom Consulting vadītājs Hosē Filipe Torres (Jose Filippe Torres). Sadarbības pieredzē ar Latvijas partneriem jauna produkta izstrādē un virzīšanā Persijas līča valstu tirgos dalījās mēbeļu zīmola Bassano Aredamenti pārstāvis Kristofs Luczaks (Krzysztof Luczak). Par Itālijas uzņēmējiem pieejamo atbalstu ieiešanai jaunos tirgos informēja Lācio reģiona attīstības aģentūras Lazio Innova pārstāve Enrika Banjolini (Enrica Bagnolini), Itālijas uzņēmumu ārvalstu investīciju atbalsta organizācijas SIMEST pārstāve Enrika Rubato (Enrica Rubatto), kā arī Lācio reģiona uzņēmēju apvienības UNINDUSTRIA viceprezidents Atilio Trankvili (Attilio Tranquili).

Seminārā piedalījās 70 Itālijas uzņēmu pārstāvji.

Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apjoms ar Itāliju aizvadītajā gadā bija 669,5 milj. eiro. Itālija ierindojas 11. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru sarakstā, esot 16. nozīmīgākais eksporta un 8. nozīmīgākais importa partneris. Lai arī tirdzniecības bilance ir negatīva-312,9 milj. eiro, eksporta apjoma pieaugums 15% precēm un 6% pakalpojumiem ir daudz straujāks nekā importam, veidojot 5% pieaugumu preču importam un 28% samazinājumu pakalpojumu importam no Itālijas. Itālijas uzkrātās tiešās investīcijas šī gada vidū bija 23,1 milj. eiro, un Latvijā darbojas vairāk nekā 920 uzņēmumu ar Itālijas kapitālu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā