Vēstnieks Artis Bērtulis apspriež Latvijas iesaisti ES Jūras spēku militārajā operācijā Vidusjūrā

21.09.2015. 16:28

21. septembrī vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis tikās ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kapteiņleitnantu Tāli Dzērvi, kurš ir Latvijas pārstāvis ES Jūras spēku militārajā operācijā Vidusjūrā (European Naval Force – Mediterranean, Eunavfor Med) un savus pienākumus veic operacionālajā štābā.

Apspriežot Latvijas iesaisti militārajā operācijā Eunavfor Med, kapteiņleitnants informēja vēstnieku par pirmās – sagatavošanas fāzes noslēgšanos un gatavošanos otrajai. Īstenojot otro fāzi, tiks uzsākta cīņa ar cilvēktirdzniecību un nelegālās migrācijas plūsmu organizatoriem no Ziemeļāfrikas. T. Dzērve dalījās savā pieredzē par ES dalībvalstu jūras spēku darbu Vidusjūrā, lai novērstu bēgļu un migrantu bojāeju.

Vēstnieks uzsvēra, ka Aizsardzības ministrijas pieņemtais lēmums par Latvijas dalību ES starptautiskajā militārajā operācijā Vidusjūrā un NBS virsnieka nosūtīšanu, ir nozīmīgs ES valstu solidaritātes apliecinājums.

Latvija tādējādi gūst starptautisko pieredzi un iesaistās bēgļu un migrācijas jautājumu risināšanā gan ES, gan nacionālajā līmenī.

Eunavfor Med operācija tika uzsākta 22. jūnijā, un tā ir daļa no visaptverošas ES pieejas migrācijas jautājumu risināšanā, lai cīnītos pret organizētās noziedzības grupējumiem, kas nodarbojas ar cilvēktirdzniecību, un novērstu migrantu bojāeju Vidusjūrā.  Operācijā piedalās pārstāvji no 19 ES dalībvalstīm, tai skaitā no Lietuvas un Igaunijas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā