Vēstnieks Maltā Artis Bērtulis informē par Latvijas prezidentūras veikumu

08.07.2015. 16:11

8. jūlijā Latvijas vēstnieks Maltā Artis Bērtulis piedalījās Luksemburgas prezidentūras rīkotā ES dalībvalstu vēstnieku sanāksmē. Uz tikšanos ar vēstniekiem bija uzaicināts Maltas premjerministrs Džozefs Muskats (Joseph Muscat), premjerministra vietnieks un Eiropas lietu ministrs Luiss Grehs (Louis Grech), kā arī parlamentārais sekretārs Maltas ES prezidentūras 2017 un ES fondu jautājumos Jans Borgs (Ian Borg).

Artis Bērtulis informēja sanāksmes dalībniekus par Latvijas prezidentūras ES Padomē paveikto. Vēstnieks uzsvēra, ka Latvijas prezidentūras laikā ir panākta vienošanās par Eiropas Enerģētikas savienības izveidi, aktīvi virzītas iniciatīvas, lai sekmētu drošu digitālo vidi ES, lai nodrošinātu personu datu aizsardzību. Veiksmīgi norisinājās arī Austrumu partnerības samits Rīgā. Prezidentūra ir atbildīgi reaģējusi uz tādiem izaicinājumiem kā migrācijas plūsma, terorisms. Vēstnieks norādīja, ka Latvijas prezidentūras laikā Rīgā ir notikušas gandrīz 200 augsta līmeņa tikšanās, Digitālā asambleja, kā arī ES un Āzijas valstu ministru līmeņa sanāksmes.

Pārrunājot Latvijas prezidentūras sniegumu, klātesošie uzsvēra, ka tai nācās saskarties ar vairākiem ģeopolitiskiem izaicinājumiem, un Latvijas kā ES Padomē prezidējošās valsts darbs ir vērtējams ļoti atzinīgi.  Latvijas pirmā vadītā prezidentūra ir bijusi efektīva un sekmīga.

Vēstnieks A. Bērtulis apsveica Luksemburgu ar uzsākto prezidentūru, novēlēja tai sekmīgu norisi un pateicās Itālijai un Luksemburgai par labo ES prezidentūru trio sadarbību.

Latvijas vēstnieks Maltā A. Bērtulis rezidē Romā Itālijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā