Ekonomikas ministre atklāj Latvijas dienas Itālijā

15.06.2015. 19:02

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola no 10. līdz 12. jūnijam uzturējās Itālijā, apmeklējot Neapoli un Milānu, lai atklātu Latvijas dienas Itālijā, tādējādi veicinot mūsu valsts atpazīstamību, un sekmētu uzņēmēju kontaktus. Ministri vizītē pavadīja Latvijas uzņēmēji, kuri pārstāvēja Latvijas pārtikas, banku, tehnoloģiju, loģistikas, tūrisma un dizaina nozares. 

Ar mērķi paplašināt kontaktus gan institucionālās sadarbības ietvarā, gan ekonomikā Latvijas ministre tikās ar Neapoles mēru Dr. Luidži de Maģistru (Dr. Luigi de Magistris), ar kuru pārrunāja ekonomiskās sadarbības iespējas. Neapoles mērs pateicās ministrei par iniciatīvu un vēlmi paplašināt ekonomisko sadarbību un uzsvēra reģionālo kontaktu nozīmi divpusējo attiecību stiprināšanā.

10. jūnijā Neapolē ministre atklāja biznesa semināru, kas bija organizēts sadarbībā ar Kampānijas tirdzniecības kameru un Neapoles tirdzniecības kameras aģentūru Eurosportello. Semināra laikā Latvijas un Itālijas Kampānijas reģiona uzņēmējiem bija iespējas veidot jaunus kontaktus un iepazīties ar savas nozares biznesa sadarbības perspektīvām.

Vakarā Neapoles Karaliskajā teātrī uzstājās Latvijas jaunais un talantīgais pianists Georgijs Osokins. Pianista G. Osokina uzstāšanās bija pirmais Latvijas mūziķa koncerts Neapolē un Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākums. Mākslinieks atskaņoja arī Latvijas klasiķu Pētera Vaska un Ādolfa Skultes skaņdarbus.

11. jūnijā ministre kopā ar uzņēmēju delegāciju apmeklēja Milānu, kur Itālijas lielākajā produktu gastronomijas tirdzniecības centrā Eataly tika atklātas Latvijas dienas Itālijā: Taste Latvia- Assapora la Lettonia.  Pasākumā ministre D. Reizniece-Ozola uzsvēra unikālo iespēju iepazīties ar Latvijas tradicionālajiem produktiem, kas ir daļa no Latvijas kultūras un vēstures mantojuma. Šefpavāri Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants demonstrēja Latvijas modernās virtuves sasniegumus un gatavoja Latvijas produktu degustācijas ēdienus. Eataly notika Latvijas un Lombardijas uzņēmēju divpusējās tikšanās.

Pēcpusdienā ministre atklāja biznesa semināru, kas tika organizēts sadarbībā ar Lombardijas reģiona lielāko darba devēju organizāciju Assolombarda, lai iepazīstinātu Itālijas uzņēmējus ar Latvijas piedāvātājām ekonomiskās sadarbības iespējām.

Latvijas dienas Itālijā: Taste Latvia-Assapora la Lettonia Milānā ilgs līdz 17. jūnijam. To laikā Eataly  veikalā būs iespējams iegādāties Latvijas produktus - Laimas un Pūres šokolādes, šprotes, mazsālītu lasi, uzņēmuma „Lāči” ražotos rupjmaizes čipšus, uzņēmuma „Rasa” sieru.  Veikala apmeklētāji varēs baudīt Latvijas pavāru gatavotās maltītes.

Latvijas dienas Itālijā tika organizētas sadarbībā ar LIAA pārstāvniecību Itālijā un Latvijas goda konsula Neapolē Berni Kanani (Berni Canani) un Latvijas goda ģenerālkonsules Milānā Patrīcijas Sinjorīni (Patrizia Signorini) atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā