Romā ar panākumiem uzstājas vokālā grupa Latvian Voices

09.06.2015. 17:52

8. jūnijā Latvijas prezidentūras kultūras programmas laikā Romā notika sieviešu vokālās grupas Latvian Voices koncerts. Pirms koncerta klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis un Itālijas valdības valsts sekretārs Eiropas lietās Sandro Goci (Sandro Gozi).

Vēstnieks uzsvēra Latvijas pirmās prezidentūras veiksmīgo norisi un iepazīstināja klātesošos ar Latvijas sasniegumiem kultūrā, mākslā un mūzikā, norādot, ka Latvija kā Eiropas valsts pamatoti var lepoties ar savu kultūrvēsturisko mantojumu.

Valsts sekretārs Eiropas lietās Sandro Goci savā uzrunā norādīja, ka Latvija un Itālija ir veiksmīgi īstenojušas prezidējošo valstu trio sadarbību, augstu novērtēja Latvijas paveikto prezidentūras laikā un ieguldīto Eiropas Savienības nākotnē.  

Vokālās grupas koncertu apmeklēja Itālijas valsts iestāžu, kultūras un mākslas darbinieki, kā arī Itālijā un starptautiskajās organizācijās akreditētie diplomāti. Koncerta Romā programmā bija iekļautas latviešu tautasdziesmas un viduslaiku Eiropas autoru skaņdarbi, kas guva lielu klausītāju atzinību.  

Grupa  Latvian Voices  ir piedalījusies un guvusi panākumus vairākos augsta līmeņa mūzikas konkursos -  pasaules koru olimpiādē - World Choir Games Cincinnati 2012, ASV,  sieviešu kamerkoru kategorijā ir ieguvusi zelta pakāpes diplomu un čempiona titulu, Leipcigā ir uzvarējusi konkursā  - A cappella 2012 Leipciga. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā