Vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis rīko tikšanos ar Itālijas Bankas vadītāju

08.06.2015. 17:45

8. jūnijā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā vēstnieks Itālijā Artis Bērtulis rīkoja ES dalībvalstu vēstnieku tikšanos ar Itālijas Bankas vadītāju  Ignazio Visko (Ignacio Visco).

Atklājot tikšanos, vēstnieks A.Bērtulis uzsvēra, ka Latvija veiksmīgi vada savu pirmo prezidentūru pēc desmit gadu dalības Eiropas Savienībā. Latvija prezidentūras laikā ir veiksmīgi īstenojusi izvirzītās prioritātes un turpinās aktīvu darbu atlikušajā prezidentūras laikā.  Prezidentūras laikā ir panākta Vienošanās par Eiropas stratēģisko investīciju fondu, aizsākts process Enerģētikas Savienības izveidei, panākta virzība svarīgos tiesību aktos digitālajā jomā un migrācijas izaicinājumu novēršanai. Informējot klātesošos par Latvijas ES prezidentūras gaitu, vēstnieks A. Bērtulis īpaši uzsvēra Rīgas Austrumu partnerības samita nozīmi, norādot, ka tas apliecināja stabilu un neatgriezenisku ES politiku stratēģiski nozīmīgu attiecību stiprināšanā ar Austrumu partnerības valstīm.

Itālijas Bankas vadītājs I. Visko augstu novērtēja Latvijas prezidentūras darbu ES konkurētspējas un izaugsmes veicināšanā, īpaši atzīmēja panākto Vienošanos par Eiropas stratēģisko investīciju fondu. Sarunā ar vēstniekiem, I. Visko analizēja Itālijas ekonomiskās izaugsmes perspektīvas, banku kreditēšanas jautājumus, uzsverot nepieciešamību turpināt valdības uzsāktās reformas, lai veicinātu Itālijas konkurētspēju un ekonomikas izaugsmi. 

Vēstnieka A. Bērtuļa rīkotā tikšanās ar Itālijas Bankas vadītāju bija noslēdzošā Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvarā organizētā ES dalībvalstu vēstnieku tikšanās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā