Milānā svinīgi atklās Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrību

05.06.2015. 09:44

6. jūnijā Milānā Latvijas vēstniecība Itālijā piedalīsies Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrības svinīgajā atklāšanas pasākumā.

Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība (Associazione lettone in Italia e Svizzera italiana - ALISI) tika nodibināta šogad martā Milānā. ALISI apvieno Itālijā un Šveices itāļu daļā dzīvojošos latviešus. Tās mērķis ir veicināt latvisko tradīciju un latviešu valodas saglabāšanu, latvisko vērtību nodošanu nākamajām paaudzēm, kā arī nacionālās identitātes stiprināšanu.  Biedrības nolūks ir arī atbalstīt Latvijas valsts un tās kultūras atpazīstamību Itālijā un Šveicē, sekmēt valstu savstarpējo draudzību un sadarbību, palīdzēt sniedzot tautiešiem informāciju par Itālijas un Šveices likumdošanu, institūciju darbību un sadzīvi šajās valstīs.

Par ALISI biedru var kļūt ikviens Itālijā vai Šveicē dzīvojošs tautietis, kā arī jebkurš, kam ir tuvi biedrības mērķi un uzdevumi. Biedrībai ir divas nodaļas – Milānā un Romā. ALISI paspārnē Milānā darbojas latviešu bērnu skola, kurā bērniem ir iespējas apgūt latviešu valodu, tautas tradīcijas, vēsturi un literatūru.

E-pasts kontaktiem ar ALISI valdi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Informācija par ALISI un tās darbību tīmeklī: www.facebook.com/alisi.lapa.

Latvijas vēstniecība Itālijā ar gandarījumu un prieku sveic Itālijas un itāļu Šveices latviešus ar biedrības nodibināšanu.

Biedrības izveide šajās valstīs dzīvojošajiem latviešiem ir svarīgs un pat vēsturisks notikums. Dzīvojot ārzemēs, tik ļoti būtiski ir saglabāt atgriezenisko saiti ar dzimteni, godāt tradīcijas, nezaudēt valodu.

Vēstniecība novēl ALISI sekmīgu darbību un pauž pārliecību par ciešu sadarbību nākotnē, iesaistoties kultūras un izglītības pasākumu organizēšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā